Eltrinex LS400W: kvalitní autokamera s nabíjecím bajonetem (recenze)

0

Novinka LS400W konstrukčně vychází z modelu CarHD II, který se také upevňoval přes magnetický držák. Tehdy mi přišlo škoda, že přes tento bajonet neprobíhá i napájení, protože snadná manipulace s kamerou, její každodenní sundávání a nové zapojování, je nakonec po nasednutí do auta to rozhodující. Krásný obraz vás nepřesvědčí ke každodenní otravné manipulaci s kabelem.


 
 

parametry
Eltrinex LS400W
rozměry a hmotnost 112 × 60 × 35 mm, 99 g
rozlišení videa 1080p, 720p, 720p@60, 480p širokoúhlé, 480p
snímač 1,3″ CMOS
úhel záběru 140°
displej 2,7″ 16:9 TFT LCD
konektory     miniUSB, HDMI, AV
audio mikrofon, reproduktor
baterie 3,7V 500 mAh, Li-Ion
příslušenství nabíječka, sluchátka
zapůjčil Empei
zahájení prodeje listopad 2013
cena 4350 Kč

Zacvaknout a vyrazit

Zřejmě jsem tehdy nebyl jediný a Eltrinex nás opravdu vyslyšel. Napájecí kabel k LS400W totiž vede přímo do držáku – kvalitně provedené přísavka na sklo, a nabíjení kamery probíhá přes dvojici magnetických bajonetů. Tohle je naprosto perfektní systém, a jakmile jej vyzkoušíte, už nebudete nikdy chtít připevňovat kabel k jiné, byť třeba lepší autokameře.


 


 

Kamera ukládá videa na microSD kartu do souborů typu MOV a po zaplnění karty je od konce odmazává. V nejvyšší kvalitě zabírá jeden pětiminutový záznam kolem 500 MB. Místo MOVu bych více ocenil třeba MP4, nicméně pro výrobce je standard MOV jednodušší. Třeba Canon u fotoaparátů přešel z MOVu na MP4 teprve nedávno.

Velký displej

LS400W je orientovaná na šířku, má velký barevný displej, u kterého vůbec nevadí TN panel; barvy se kazí jen při pohledu shora a tam už v autě bývá strop. Menu je kompletně v češtině.

Okolo displeje najdete šestici tlačítek. Nalevo ovládáte zrychlení přehrávání pořízených záznamů a prostředním tlačítkem ochráníte právě nahrávané video proti přepsání (lze jen během nahrávání, později už to neovlivníte). Při detekci nárazu dojde k uzamknutí videa automaticky.


 

Tlačítka vpravo slouží pro vstup do menu, změnu korekce expozice (funguje jen při vypnutém nahrávání) a změnu módu (nahrávání, fotoaparát, přehrávání). Můžete si zapnout přisvětlení, tedy aktivovat přední diody, které slouží spíše jako lampička – třeba pro ruční natáčení v noci.

Náš záznam čtyř jízd (tunel, pod mrakem, protislunce, v dešti)

Přepněte se do 1080p!

Prostředí fotoaparátu mi na autokamerách přijde zcela zbytečné, ale najdete jej i u všech konkurenčních autokamer. Kdo by se ovšem fotil touhle kamerkou, když dělá horší fotky než nejlevnější mobilní telefony. Na to má každý v kapse smartphone.

Záznam od distributora:

 

Pokud máte zapnutý spořič obrazovky, displej během nahrávání po pár minutách pohasne a neruší. Při stisku kteréhokoliv tlačítka se zase na pár minut zapne. Kvalita videa ve Full HD i v 720p je velmi dobrá, poradí si s odlesky slunce, jízdou v tunelu a na osvětlené silnici i v noci. Má problém jen s režimem nahrávání při šedesáti snímcích, což by mohl opravit nový firmware.


 

Záznam si můžete přehrát přímo na malém displeji, přes HDMI na televizi, nebo z microSD karty v počítači. Kamera může nahrávat i zvuk a pro přehrávání obsahuje reproduktor. Dokáže po nějakou dobu fungovat i na vestavěný akumulátor. LS400W je zkrátka velmi kvalitní autokamera, kterou si ale stejně koupíte hlavně kvůli bezkonkurenčnímu držáku.

Plusy / mínusy
magnetický držák nekvalitní záznam v 720p60
dobrá kvalita záznamu 1080p vyšší cena
velký displej
snadné ovládání  
 menu v češtině  
Hodnocení 95 %

 

 

Ohodnoťte tento článek!