Elvis Presley znovu ožije jako hologram. Vytvoří jej firma Jamese Camerona

0

Legendární zpěvák bude moci 35 let po své smrti znovu vystupovat. Virtuální Elvis se prý může objevit v reklamách, filmech nebo i koncertech. O jeho rekonstrukci se postará firma Digital Domain, kterou spoluzaložil režisér James Cameron a která se už 19 let podílí na tvorbě grafických efektů pro největší hollywoodské spektákly.

Holografickou projekci Elvise si ale zatím nepředstavujte jako ze Star Wars. I když tyto technologie spojující více paprsků tvořící celistvý 3D obraz existují, jsou nákladné. Místo toho se dnes využívá jednoduchého triku s plochým obrazem, který ale z větší vzdálenosti vypadá působivě. Projektor umístěný na stropě promítá obraz na zrcadlo, které pak odráží světlo na pódium, které je překryté na první pohled neviditelnou fólií.

Stejným způsobem už letos ožil rapper Tupac Shakur na hudebním festivalu Coachella. O jeho znovuzrození se také postarala společnost Digital Domain. I přes jednoduchý způsob projekce je příprava velmi náročná. Digital Domain potřebuje záznam starších vystoupení, z nich musí vyklíčovat pozadí, aby zůstala jen samotná postava. Z plochého videa pak firma tvoří i 3D modely, které však musí „dokreslit“. Nejspíš k tomu nasnímají lidi s podobnou postavou, na model nasadí původní texturu a doplní chybějící boční a zadní části. Na papíru to zní snadně, v praxi prý podobná rekonstrukce stojí až 100 000 dolarů.

Málo se ví, že před pěti lety už virtuální Elvis nazpíval duet se Celine Dion v soutěži American Idol. Tehdy šlo o jednoúčelové vystoupení a technologie byla nejspíš jednodušší. Přesto výsledek vypadá výborně, jako by ti dva spolu opravdu byli na jednom pódiu. Oživeno: Na WildBluffMedia je popsaný vznik tehdejšího Elvise. Jednalo se o „obyčejnou“ rotoskopii, v televizi byly prolnuty tři různé obrazy v jeden: samotná Dion, původní Elvis a Dion s dvojníkem Elvise,

Filmoví producenti dostali už dávno nápad znovu uvést restaurované snímky zpátky do kin. James Cameron a George Lucas je dokonce přinesli ve 3D (Titanic a Star Wars). Teď to vypadá, že se brzy budou recyklovat i staré hudební koncerty…

 

Zdroj: Rolling Stone

Ohodnoťte tento článek!