eMachines Mini-e ER1402: elegantní HTPC za babku

0

Designově zajímavých počítačů není nikdy dost, do vybavení obývacího pokoje snad málokdo používá standardní šasi k desktopovému počítači. V tuzemsku nepříliš oblíbený výrobce eMachines se rozhodl potenciální zájemce nalákat na dvě věci – neotřelé provedení skořápky (takřka umělecké) a úsporné komponenty uvnitř.

Celé zařízení staví na řekněme „ne moc obvyklém“ základě procesoru od AMD a grafické karty od Nvidie. Prvním zmíněným budiž teprve nedávno se objevivší AMD Athlon II Neo (přesný model není zmíněn, jedná se ale o CPU určené pro minibooky), grafická karta GeForce 9200 poslouží spíše k akceleraci HD obsahu než k masivním herním orgiím.

Nastíněnou konfiguraci dále doplňují plné dva gigabajty operační paměti, 160GB pevný disk a celá čtveřice USB 2.0 portů. Výrobce se osmělil také k integraci čtečky karet, WiFi modulu a HDMI výstupu, jako HTPC poslouží dokonale. Případné zájemce také jistě potěší možnost připevnit zařízení na zeď. Nejlepší na celé záležitosti je však cena: ta činí $300, v přepočtu zhruba 6250 Kč. Když krom povedené výbavy zvážíte ještě estetické hledisko, není příliš nad čím váhat.

Zdroj: Engadget

Ohodnoťte tento článek!