Energie pod kontrolou

0

Společnost APC  obohatila novou generaci svých záložních zdrojů Black-UPS Pro o nové funkce a velký stavový displej, na němž můžete sledovat aktuální vytížení zařízení. Součástí nových záložních zdrojů jsou řízené zásuvky, které automaticky odpojují od napájení nevyužívané periferie po vypnutí počítače. Automatická regulace napájení (AVR) šetří elektřinu a prodlužuje životnost baterie.

K dispozici budou různá provedení – se šesti až deseti zásuvkami a provozní dobou až 164 minut. Periferie (monitory, skenery, tiskárny atd.) je vhodné připojit k řízeným zásuvkám, které se automaticky odpojí při vypnutí nebo „uspání“ počítače připojeného k hlavní zásuvce. Všechny modely obsahují standardní tříletou záruku a pojistku, která po registraci chrání připojená zařízení až do výše 150 000 EUR. Model Back-UPS Pro 550 VA Green je již v prodeji, další modely o výkonu 900, 1200 a 1500 VA budou v Evropě následovat v průběhu třetího čtvrtletí tohoto roku.

V oblasti zálohování serverů se jedná o novou generaci APC Smart-UPS. Nové modely jsou vybaveny profesionálními LCD displeji, umožňují rozšířenou diagnostikou a konfiguraci s možností testování, dále disponují pokročilou správou napájení, která přehledně a aktuálně informuje o spotřebě energie a efektivitě práce. Nové Smart-UPS dosahují až 97% energetické účinnosti a ve srovnání s ostatními UPS systémy tak dochází k výrazným energetickým úsporám i ke snížení nákladů na chlazení. Každý model může navíc pracovat v „green“ úsporném režimu, který automaticky obchází nevyužité součásti a dále tak snižuje spotřebu energie.

Jednotky jsou k dispozici jak ve standardním provedení tower, tak ve 2U tower/rack verzi s možností připojení externích baterií za běhu systému. Verze do výkonu 1500 VA umožňují připojit až pět externích baterií, verze od 2200 VA potom až deset externích baterií. Nové Smart-UPS mají tříletou záruku na jednotku a dvouletou záruku na baterie s možností prodloužení resp. rozšíření zakoupením servisních balíčků. V rámci všech zemí EU jsou nové Smart-UPS dostupné od července 2010.

Zdroj: APC

Energie pod kontrolou
Ohodnoťte tento článek!