Enermax a Computex: ještě zlatější zlaté zdroje

0

O napájecích zdrojích Enermax řady 87+ se ani nemusíme zmiňovat, každý znalý uživatel už má pár kusů doma nebo by si je alespoň přál. Enermax ale nelení a chystá pokračovatele, 87++. Díky vysoké efektivitě budou dostupné ve výkonech 1,1 kW, 1,3 kW a 1,5 kW se stejným ventilátorem jako slabší modely z řady 87+, tvoří totiž zhruba stejně odpadního tepla.

Chystaný zdroje Enermax 87++

Zdroje mají certifikaci 80 PLUS Gold a budou samozřejmě modulární. Přesné označení si zatím Enermax nechává pro sebe a vzhledem k času, jaký trvalo než 87+ modely dorazily do obchodů, se 87++ asi nedočkáme dříve než koncem roku.

Chystaný zdroje Enermax 87++

A pro ty, kteří by snad nevěřili rozdílům mezi zdroji za doslova několik korun a kvalitním modelům za patnáct stokorun a více, uspořádal výrobce malé srovnání. Jeden takový zdroj společně se svým Premium82+ a Modu87+ zatížil 285 watty. Rozdíly ve spotřebě, teplotě a hluku jsou doslova enormní. Škoda že nebyly prezentovány i rozdíly v kvalitě výroby, osazení a výstupním napětí.

Srovnání zdrojů Enermax s neznačkovým modelem

Klikněte pro zvětšení

Některé komponenty ale k lepší účinnosti nedotlačíte ani párem volů (např. přetaktované procesory či grafické karty), kvalitní chlazení je nezbytné a to nejde bez průvanu. K tomu Enermax představil nové ventilátory řady T.B. Silence v rozměrech 8-14 cm. Podobně jako větráky na Gelid Icy Vision mají lopatky tvaru S (přejmenování výrobků někoho třetího nebo jen náhodou stejný tvar?), vyjma největšího 14cm modelu.

12cm ventilátor Enermax T.B. Silence

Společně se zářícími Apollish Vegas (přiléhavý název) o rozměrech 12 cm a 14 cm, mají všechny nové modely mít samomazné magnetické ložisko. Podobná ložiska tu už párkrát byla, na místě je tedy opatrnost zda se nejedná jen o kosmetickou modifikaci kluzných ložisek.

12cm ventilátory Enermax Apollish Vegas
Představen byl také samostatný 12cm ventilátor napájený z USB portu. Zatím neznáme jeho pojmenování, nicméně se zdá mít běžnou výšku 2,5 cm.

12cm ventilátor Enermax s napájením z USB portu
Běžně jsou totiž ventilátory na 5 V nízké, jako 14cm kus v chladiči pro 13,3“ širokoúhlé notebooky jménem Aeolus N14-CP002N. V Enermaxu jsou naštěstí dost soudní a jeho modré podsvícení se dá vypnout. Na snímku je starší CP001G s 25cm ventilátorem pro 17“ laptopy.

Chladič notebooků Aeolus CP001G

Ani víkendovější hráči nepřijdou zkrátka, pro ty má Enermax nové klávesnice Acrylux (KB009U, 873 gramů) a Acrylux Wireless (KB009W, 817 g) v černém a bílém provedení. Kabelová verze nabízí integrovaný 2portový USB hub.

Klávesnice Enermax Acrylux

Klávesnice Enermax Acrylux

Ohodnoťte tento článek!