Enermax Digifanless: platinový pasivní 550W zdroj s digitálním napájením

0

Společnost Enermax představila novou řadu zdrojů Digifanless, jejímž jediným současným zástupcem je 550W model. Tento zdroj nabízí i přes slušný výkon zcela pasivní provoz a navíc splňuje podmínky pro certifikaci 80Plus Platinum. Společně s uvedením tohoto zdroje předvedl Enermax také ulitu ZDPMS, díky níž je možné kontrolovat mnohé funkce zdroje. Zdroj má také precizně vyvedenou kabeláž se samostatným opláštěním jednotlivých kabelů.

Podle informací od výrobce by teplota zdroje neměla ani v plné zátěži přesáhnout 40 °C. Všechny kondenzátory použité u tohoto zdroje by měly pocházet z japonské produkce a zvládat svou funkci do teploty 105 °C. DC/DC okruh poté zaručuje hladký průběh napájení procesorů ve stavu nízkého odběru C6 a C7. A neschází ani sada ochran proti nadproudu, přepětí, podpětí, přetížení, přehřátí, zkratu a proti nadproudu a přepětí na vstupním kabelu.

 

Aplikace ZDPMS (Zero Delay Power Monitor Systém) umožňuje přesné sledování odběru na jednotlivých větvích i celé sestavy a umožňuje v nich sledovat také napětí a proud. Jedinečnou možností, jež ZDPMS nabízí, je výběr toho, jestli bude ze zdroje vycházet jedna nebo dvě 12V větve a možnost nastavit jejich výstupní napětí v rozsahu +/- 3 %. Aplikace také zobrazuje varování, před nadpětím (OVP) a nadproudem (OCP), jejichž chování je možné nastavit dle vlastních preferencí, například je možné změnit kritickou hodnotu, při které se objeví. Následně může uživatel provést individuální měření a předejít tak vypnutí systému.

Enermax Digifanless

Enermax začne prodávat zdroj Digifanless hned po skončení letošního CeBITu, který bude probíhat od 16. do 20. března. Evropská cenovka by se měla pohybovat okolo 200 €, tedy zhruba okolo 5500 Kč.

Zdroj: TZ, Enermax

Ohodnoťte tento článek!