Enermax připravuje vodní chladič s uzavřeným okruhem

0

Inovace chladičů procesoru uvázla na mrtvém bodě, a tak výrobci hledají cestičku, kudy přinést něco nového a lepšího. Jednou z cest je kombinace uzavřeného vodního okruhu s pasivem opatřeným ventilátorem. Výhodou tohoto řešení je minimalizace ztrát kapaliny oproti běžným vodním okruhům a díky zabudované pumpě můžeme v podstatě hovořit o bezúdržbovém řešení.

Z takto koncipovaných chladičů, jsou již nějaký ten pátek na trhu chladící systémy Hydro Series od společnosti Corsair. Z nich jsme měli možnost otestovat například Corsair H50, který si nevedl vůbec špatně. Loni přibyl do pranice také Kühler H2O 620 od společnosti Antec, která nedávno představila inovovaný model Kühler H2O 920e.

Letošním nováčkem mezi bezúdržbovými vodními systémy chlazení bude Enermax, který na Computexu hodlá krom nových zdrojů Platimax s výkonem 1350 W a 1700 W předvést také dosud bezejmenný chladič. Je velmi pravděpodobné, že se jedná o finální podobu chladiče ELC-120 (Enermax Liquid Cooler), který byl k vidění na letošním CeBITu. Nemohu se však zbavit dojmu, že se tento chladič až přespříliš podobá již dříve zmiňovanému Antecu Kühler H2O 620. Koneckonců nečekáme nic jiného než další OEM Asetek, podle toho, co jsme viděli na CeBITu, tak snad Enermax nějaké know-how vložil do zpracování vodního bloku.

Zdroje: Enermax

Enermax připravuje vodní chladič s uzavřeným okruhem

Ohodnoťte tento článek!