Změna. Epic Games Store bude rozdávat hry každý týden

11

Společnost Epic Games stojící za hrami jako Fortnite nebo Unreal (Tournament) loni odvážně vstoupila do nového byznysu – sama začala prodávat hry. Její Store konkuruje Steamu a dalším. Zatím ne funkcemi (to se má změnit), ani velikostí katalogu. Epic má jiné zbraně. Vývojáře si hýčká tím, že si ponechá jen 12% provizi z prodeje, zatímco u Steamu a dalších je to až 30 %. Tvůrci navíc při využití Unreal Enginu nemusí nechat dalších 5 % Epicu, licenci na komerční využití mají zdarma.

Lákadla ale má i pro hráče. Řadu her si totiž jinde ani nekoupí. Pokud Epic nepřesvědčí studia výhodnějším obchodním modelem, tak je může ještě „uplatit“ a pojistit si časovou exkluzivitu titulu. A aby nabral do ekosystému nové uživatele, pravidelně jim daruje některé hry zdarma. Již od spuštění rozdává hry každé dva týdny a během nedávné slevové akce měl dárky dokonce každý týden.

TIP: Na Cnews sledujeme, které hry a aplikace jsou dočasně zdarma

Epic během E3 oznámil, že hry nakonec bude rozdávat každý týden až do konce roku 2019. Často už ale půjde o menší tituly nezávislých vývojářů. Ještě dnes lze zdarma získat strategii Kingdom: New Lands. Od zítřka bude bezplatně ke stažení akční Enter The Gungeon.

Na herní konferenci také oznámil, že na Epic Games Storu vyjdou tituly jako Cyberpunk 2077 či Twin Mirror od tvůrců Life is Strange. Exkluzivitu pak získal na hry Shenmue 3, Zombie Army 4: Dead War, Auto Chess a Chivalry 2.

Zdroj: Epic

Změna. Epic Games Store bude rozdávat hry každý týden
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlasů

11 KOMENTÁŘE

 1. Pořách nechápu, co lidem na epic storu vadí. Epic má nejúspěšnější hru současnosti a snaží se rozšířit své služby fanouškovské základně, navíc je mnohem férovější k herním studiím než jiní obchody. Další klient není argument, protože stejně všichni hrajou fortnite a Epic Game Launcher mají. Přijde mi to stejný jako s těma na václaváku, hlasitá menšina, která nedokáže uznat že je společnost / komunita někde jinde.

  • Byl jsem tam naposled v dubnu a „Store“ si teda představuju jinak. Stále je vidět, že to je udělaný z klienta, kterej sloužil jako launcher pro pár her. Na plnohodnotný obchod je to nedotažený a nepřehledný. Ale chápu, že se na tom dělá.
   Určitě tomu celému rozhodně nepřidá, když člověk čte některé vlákna na konkurenčním Steamu, kde lidi řeší některé problémy s hrama, co zakoupili na Epic Storu.
   Další věc bylo ono podivné šmejdění po disku samotnou aplikací.
   No a v neposlední řadě velkou dardou přispělo ono čachrování s exkluzivním vydáním některých titulů. Metro určitě hodně lidí nakrknulo. Chápu, že je to věc vydavatele, kam svoji hru dá, i když myslím, že Epic tomu rozhodně taky sám přispěl. Možná by se to dalo nazvat jako „příliš agresivní“.

   To jsou tak 4 věci u kterých si umím představit, že lidi můžou naštvat, nebo je minimálně trochu znechutit. Obzvláště pokud se sejdou na jednom místě.

  • Bylo to už řečeno milionkrát, každý k tomu má jiný postoj. To to máme papouškovat pořád dokola, ale co… kvůli vám to napíši za mně znovu.
   Mně vadí exkluzivity a podplácení vydavatelů, omezuje to volný trh. Vím, že to není jen chyba Epicu, ale z větší části jsou to oni, co rozhazují peníze za ty exkluzivity. Ve výsledku nemám volbu kde to koupím, protože na Epicu, který absolutně pořád nic neumí (třeba základní primitivní věc jako omezení rychlosti stahování) a razí tuto politiku, to rozhodně nebude. Další klient mně nevadí, používám GOG, Uplay a Steam + ještě nakupuji na Green Man Gaming. Třeba Ubisoftí hry, když je na Steamu nebo na Uplay, tak volím Uplay, někdo třeba zvolí Steam, ale pořád má možnost volby…

   Dál už to nebudu komentovat, už mně to nebaví.

   • PS. Argument, že Epic dává větší podíl je podle mě scestný. Peníze z toho jdou do kapes vydavatelům, ne vývojářům. Lepší hry se za to dělat nebudou, to by museli vydavatelé přestat tlačit na vývojáře a vývojáři by museli chtít dělat lepší hry. Třeba nezávislí Lariani to umí, protože v první řadě chtějí dělat dobré hry.

 2. Epic jde do sebe, kazdy tyden hra zdarma je prijemna. Ovsem maji smulu, teda aspon u me, ja si na Epicu neudelam ucet, ani kdyby rozdavali hru zdarma kazdy den. 😀
  Jsem proste neuplatnej a nemam rad lidi co uplatky berou vcetne tech hernich!