Epic Games Store zlepšuje lákadla. Zdarma nabízí již dvě hry týdně

8

Jsou to dva měsíce, co jsme psali, že Epic Games Store zařadil vyšší rychlost místo jednoho dárku každé dva týdny bude letos hry rozdávat každý týden. Vyzyvatel Steamu teď zase přidal. Minimálně tento a příští týden budou bezplatné hry dvě.

Až do zítřka si můžete na PC bezplatně stáhnout indie strategii This War of Mine a také nezávislé akční RPG Moonlighter. První s průměrným hodnocením 83 %, druhou se známkou 74 %. Zítra odpoledne se pak Store přepne a bezplatnou nabídku vymění za tříáčkovou produkci. Zdarma budou hororová adventura Alan Wake a multiplayerová akce For Honor.

TIP: Na Cnews sledujeme, které hry a aplikace jsou dočasně zdarma

Moonlighter a This World of Mine jsou mimochodem první hry, u kterých Epic Games Store nabízí slibované ukládání postupu do cloudu. Obchod už sice synchronizaci doprogramoval, avšak doposud ji žádný titul nenabízel. Store je zatím oproti Steamu malý jak co do velikosti katalogu, tak i po funkční stránce. Epic ale slibuje, že technické nedostatky vyladí, a dokonce má i veřejnou a aktualizovanou roadmapu funkcí.

Odnedávna se tak ve Storu konečně dá vyhledávat, přibylo třídění podle žánrů a štítků, hry konečně podporují stahování DLC a zlepšil se také offline režim. Momentálně se pracuje na vylepšeních katalogu i vzhledu stránek, zmenšení velikostí aktualizací, propojení s obchodem Humble Bundle (bez použití klíčů) a v srpnu dorazí též měření délky hraní.

V nadcházejícím půlroku přibydou seznamy přání, uživatelské recenze, výhodné herní balíčky, nové měny a platební metody, podpora herních modů a také overlay klienta, který bude dostupný během hraní. V dlouhodobém horizontu (za více než půl roku) se hráči mohou těšit na achievementy, sociální funkce, darování her či obchod pro Android.

Epic Games Store zlepšuje lákadla. Zdarma nabízí již dvě hry týdně
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů

8 KOMENTÁŘE

  • Ľudia sú fakt idioti…
   Dáme ti to zadarmo na vyber, ale aj tak je zle. Radšej zato zaplatím na debilnon Steame, ktorý sa zasekol niekde v roku 2010. Ani nekomentujem tie letné zľavy, počas ktorých bola cena hier vždy vyššia, ako býva bežne mimo zliav v iných akciách.

   Už sa nato vyserte a hrajte hry kvôli hrám, nie kvôli blbej platforme. Neviem ako vy, ale ja ak nejakú hru dohrám, málokedy sa k nej znovu vrátim a teda je mi úplne jedno, na akom účte zostane trčať. Zaujímavé, že sa na toto nikto doteraz nesťažoval v prípade Blizzardu. Dnes každému vadí Epic…

   • U Steamu je zhruba 60% šance, že si již vlastněnou(nově zakoupenou) hru (tu určenou nativně do Windows) budu moci zahrát i pod Linuxem (díky Steam/Proton). Takže na platformě záležet může. https://www.protondb.com/

    Nerozumné mě osobně přijde zaplatit za hru stejně jinde a mít ve výsledku roztříštěný katalog. méně funkcí či podpory (OS).

    • Je to asi vec názoru. Ja nemám čas a väčšinou už ani chuť hrať zase tu istú hru odznovu. Ak už ten čas a chuť hrať mám, snažím sa to venovať niečomu, čo som ešte nehral a mal to v hľadáčiku. Linux ma nikdy ničím nezaujal a pokial sa človek nejak nevrtá v systéme, resp. nežije tým, tak je to vlastne zbytočne obmedzovanie. Aspoň čo sa týka hier. Na druhej strane, ak počítač používa bežný užívateľ, nemá zase mlc dôvodov prechádzať na Linux. Nehovoriac o tom, že väčšina jeho užívateľov ho používa len preto, aby bola vo svojom okoli nejak odlišná, zaujímavá a jeho možnosti tak vlastne vôbec nevyužíva.

     Tým nemyslím nikoho konkrétneho, ale súdim podľa pár jedincov, ktorých poznám a lepili si samolepky “ubuntu” kde tade, aby dali najavo svoj vlastný štýl 🙂

   • hry zadarmo mne nezajímaj, neberu je ani na steamu. jde mi o to jaká je epic store sračka. a uživatele maj jenom proto že rozdávaj hry a platěj vydavatelům, jinak absolutně nemaj co nabídnout, proč bych něco takovýho teda instaloval?