Éra placeného zpravodajství začíná

0

Online verze novin Times a Sunday Times budou skryty před zraky neplatících čtenářů, těm platícím pak budou k dispozici na jeden den za £1 nebo za £2 na celý týden, maximální roční sazba je pak 104 liber.

Odběratelé nejméně sedmidenního předplatného klasických papírových Timesů budou mít k webovým novinám přístup zdarma. Zdarma bude rovněž zkušební verze novin, v níž čtenář bude moci oťukat jejich funkčnost a uživatelskou přívětivost.

Společnost News International se v souvislosti se zpoplatněním digitálního obsahu vyjádřila koncem minulého týdne. Výkonná ředitelka Rebekah Brooks považuje toto rozhodnutí za velice důležitý krok, koneckonců nacházíme se v digitálním věku a je otázkou, jak dlouho nám papírové noviny ještě vydrží.

Stejnou cestou by se měla postupně vydat i další periodika, jako např. deník the Sun a jeho víkendová verze the News of the World.

Tato vlna by mohla odstartovat trend placeného obsahu i u nás. Otázkou ovšem zůstává, zdali bude chtít v Česku za takový obsah vůbec někdo platit.

Zdroj: IT Portal

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář