eReading.cz – e-knihy zdarma i komerční za poplatek

0

Na české scéně se objevil další portál s nabídkou elektronických knih. eReading.cz odstartoval v září a v portfoliu má několik desítek knih (zdarma i placené). Nejsou sice prvními na trhu, ale je sympatické, že oslovili velká nakladatelství a chtějí portál rozšiřovat o další komerční tituly. Jak uznávají samotní autoři, reakce nakladatelství jsou většinou kladná a nadšená, jen menší část elektronickou distribuci zatím zcela zavrhla.

V tuto chvíli portál nabízí 86 titulů v cenách okolo stokoruny. To se nedá srovnat třeba s webem palmknihy.cz, kde už nyní mají přes 3000 knih v mnoha formátech, byť placené verze teprve chystají.

Ceny jsou nižší než u tištěných verzí: např. druhé vydání Ženy a muže od Miroslava Plzáka stojí 99 Kč, přitom doporučená cena je 229 Kč (něktde se však dá sehnat za 169 Kč).

Knihy jsou nabízeny ve dvou formátech: PDF a ePub. V tuto chvíli jsou ale zřejmě všechny placené v PDF s ochranou DRM.

Tip: Kde legálně stahovat e-knihy o programování až po Kámasútru

Zdroj: eReading

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Takže chtějí jen Čechy a Slováky a ne třeba Francouze nebo Bulhary? To mi přijde jako úplně nepokrytá národnostní diskriminace. Co by se asi stalo, kdybysme tady vypsali konkurz na nějakou práci s tím, že chceme výhradně Moldavce a Rumuny?