Eric Schmidt: Android nahradí kreditky

0

V San Franciscu se právě koná Web 2.0 Summit, jehož hostem byl také výkonný ředitel Googlu, Eric Schmidt. Přinesl s sebou Nexus S s novým Androidem 2.3 Gingerbread a trochu se rozpovídal o chystaných novinkách.

Gingerbread podle něj přijde v následujících týdnech. Jednou z funkcí, o které se dříve nevědělo, je podpora NFC (near-field communication). Technologie má nahradit nejen čipové karty pro vstup do budov, ale také platební karty. Zkrátka přijdete do obchodu a pomocí integrovaného čipu v telefonu a v pokladně provedete mikroplatbu.

Google Samsung Nexus S„Nexus S“ v rukou Erica Schmidta, zdroj: Engadget

U nás už NFC testuje T-Mobile. A začíná to do sebe všechno zapadat. T-Mobile totiž bude vyrábět nové SIM karty s NFC a Samsung už vyrobil speciální edici telefonu S5230 Star, který si s NFC poradí i bez SIM T-Mobilu. Přitom se očekává, že Nexus S (vyrobený Samsungem) bude v Americe prodávat právě T-Mobile. To je až příliš mnoho náhod.

Schmidt samozřejmě více detailů neprozradil, ani telefon příliš neukazoval. Ale podle obrázků se jednalo o stejný model, který unikl na internet minulý týden.

Šéf Googlu dále prozradil, že chystaný systém Chrome OS se zřejmě objeví později než Gingerbread. A potvrdil také rozdělení trhu. Chrome OS míří na zařízení s hardwarovou klávesnicí (netbooky, notebooky…), zatímco Android bude hrát prim na dotykových zařízeních.

Poznámka: Přenosy z Web 2.0 Summit můžete sledovat zde.

Zdroj: New York Times

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář