Eric Schmidt údajně opustil Alphabet. Po 10 let úspěšně vedl Google

Fakticky už se Schmidt na vedení Googlu ani jeho mateřské poslušnosti Alphabet nepodílel, jeho role byla spíše symbolická. I proto jeho formální odchod ze jmenovaných subjektů symbolicky ukončuje klíčového období Googlu a později Alphabetu.

0

Až v květnu se dozvídáme o důležitém odchodu z Googlu, potažmo z rodičovského podniku Alphabet. Na svém osobním webu má stále uvedeno, že pro Alphabet pracuje jako technický poradce, Eric Schmidt však prý firmu opustil už v únoru. Informaci přinesl Cnet. Schmidt poslední roky působil na pozici, o které je obtížné říct, jak podnik ovlivňovala.

Jenže Eric Schmidt je s ním historicky spjatý více a zřetelně. V letech 2001–2011 pracoval jako ředitel Googlu. Někteří jeho působení mohou vnímat jako zlaté časy Googlu. Firma rostla, inovovala a experimentovala. Za časů Schmidta nabídla řadu úspěšných produktů, které používáme dodnes. Jedná se zejména o Gmail, News, Maps nebo Chrome a Android. Opomenout nesmíme ani důležité akvizice jako YouTube.

Během roku 2011 se na pozici ředitele Googlu vrátil Larry Page, jeden ze zakladatelů firmy. Schmidt od té doby působil jako výkonný předseda. Když byl v roce 2015 zformován Alphabet, přešel i do představenstva tohoto podniku. O tři roky později se stal technickým poradcem v Alphabetu. Google v klíčových letech řídil, než dvojice zakladatelů získala dostatek zkušeností a odvahy, aby se řízení opět ujala sama.

Zejména za éry Erica Schmidta Google používal motto Don’t be evil. Schmidt se proslavil výrokem, že pokud nechcete, aby se někdo dozvěděl o něčem, co činíte, možná byste to raději dělat neměli. Symbolicky se tak uzavírá jedna velká éra jak pro Schmidta (za roli poradce dostával jeden dolar ročně, tvrdí Cnet), tak pro Google. Důvod odchodu neznáme.

Zdroj: Cnet

Eric Schmidt údajně opustil Alphabet. Po 10 let úspěšně vedl Google
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů