Eric Schmidt z Googlu předpovídá, co se stane příští rok [video]

0

Jeden z tripartity řídící Google řekl pro televizi Bloomberg, jak si představuje vývoj v příštím roce. Eric Schmidt připomněl, že dlouho dobu bylo trendem, že mobily vyhrávaly. Podle něj už ale dávno vyhrály. Prodeje chytrých telefonů a tabletů jsou silnější než u počítačů. A operační systém Googlu – Android – v tom má hlavní slovo, najdeme jej na 80 % zařízení.

Budoucnost Schmidt předpovídá velkým datům. Strojová analýza na první pohled nedůležitých informací může napovědět, kam naše životy směřují, kde jsou v lidské společnosti nebo třeba i firmě problémy. S tím trochu souvisí i výzkum genetiky, jejíž boom Schmidt rovněž očekává. Analýza DNA pomůže v diagnóze i samotné léčbě nemocí. Google letos ostatně rozjel novou firmu Calico, která se genetikou bude zabývat.

 

Největší chybou, kterou jsem udělal, bylo podcenění růstu sociálních sítí. Takovou chybu už neuděláme. Na naši obranu ale musím říct, že jsme byli zaneprázdněni spoustou jiných věcí,“ tvrdí Schmidt v reakci na to, jaký způsobem vyrostl Facebook nebo Twitter. Google+ ale v poslední době ukazuje, že bude skutečně všude. Je to nit spojující všechny služby Googlu, nikoliv pouze nástěnka, na které vyvěsíte fotky nebo vtipné statusy.

via DailyTech

Ohodnoťte tento článek!