Essential Phone Andyho Rubina tu už dávno měl být. Teď se utká s giganty

0
Essential Phone PH-1

„Otec Androidu“ loni založil novou společnost Essential, s níž chtěl vyrábět chytrou elektroniku. Na konci května ukázal odvážný telefon Essential Phone PH-1 se špičkovými parametry, modulární koncepcí a těla z titanu a keramiky. Firma také slíbila, že do měsíce jej začne prodávat. Uběhl měsíc a nic se nestalo. Uběhl další a pořád nic.

Včera Andy Rubin oznámil, že telefon už je ve výrobě a datum zahájení prodeje oznámí příští týden. To také může znamenat odklad až na podzim. Essential přišel o moment překvapení a teď již těžko bude strhávat pozornost vedle silné konkurence. V příštích týdnech a měsících dorazí iPhone 8, Galaxy Note 8, LG V30, Nokia 8 nebo nové Pixely od Googlu.

Odklad možná způsobilo nezajištěné financování. List Wall Street Journal píše, že Essential už byl těsně před podpisem stomilionové dohody s americkým operátorem Sprint. Jenže ten je vlastněn SoftBankem, který je těsně spjat s Applem, takže z dohody sešlo.

Důležitou finanční injekci za podíl ve firmě ale Essential přece jen dostane. Společnost oznámila, že získala 300 milionů dolarů od Amazonu a čínského Tencentu. Jaký podíl za to dostanou a na kolik by tedy byl Essential oceněn, však firma zatajila.

Ohodnoťte tento článek!