Estonský obchod nabízel Core i7-7700K a i5-7600K. Kaby Lake má takt až 4,5 GHz

0

Parametry desktopových procesorů Kaby Lake jsme zde již měli, unikly zhruba před měsícem. Nicméně – jednak to nebyly informace úplně potvrzené, vedle toho ale také postrádaly důležité údaje o frekvencích turba. V uplynulých dnech se do této mozaiky chybějící střípky objevily. Modely desktopových Kaby Lake objevily v katalozích prvních obchodů a jejich popisky doposud uniklé informace potvrzují.

Dva z procesorů se vynořily v tomto estonském obchodě. Jde konkrétně o odemčená Core i7-7700K a Core i5-7600K, čili varianty, které vás zřejmě budou zajímat nejvíce, byť u nich výchozí parametry nemusí hrát až tak velkou úlohu, budete-li je přetaktovávat. Je zajímavé, že se tato dvojice objevuje jako první. Možná by to mohlo dávat i nějakou naději, že by se třeba dala dát v omezeném množství koupit o něco dříve než v lednu, kdy se očekává oficiální vypuštění Kaby Lake. Intel to takto udělal loni v srpnu s Core i7-6700K a i5-6600K. Teoreticky by se to tedy asi mohlo zopakovat, ale zatím žádné zprávy v tomto duchu nemáme.

Core i7-7700K má vedle hodně šťastných sedmiček v názvu údajně zatím asi nejvyšší takt, s jakým kdy CPU Intelu šlo na trh. Jak jsme již věděli, základní takt je 4,2 GHz (posun o 200 MHz proti i7-6700K). Ovšem turbo bylo údajně posunuto ještě o kousek dál, čip má maximální takt až 4,5 GHz (300 MHz navíc). Opět se tedy posune strop jednovláknového výkonu dostupný těm uživatelům, kteří CPU nepřetáčí. Procesor má jako obvykle 8 MB L3 cache, 95W TDP, čtyři jádra/osm vláken a obchod za něj chtěl 360 eur. V momentálním přepočtu je to 9730 korun, což odpovídá ceně Core i7-6700K bez nějakých vysokohorských přirážek pro neopatrné nedočkavce. Ceny obou modelů tudíž asi Intel nechal stejné jako doposud.

 

Core i5-7600K, levnější odemčené čtyřjádro se klasicky liší absencí HT a L3 cache zredukovanou na kapacitu jen 6 MB. U tohoto procesoru Intel posunul základní takt z 3,5 GHz (i5-6600K) na 3,8 GHz. Turbo už ale tak výrazně nevzrostlo, údajně poskočí jen o 100 MHz na rovných 4,0 GHz. V nepřetaktovaném stavu by tak byla proti dražšímu Core i7 větší mezera v jednovláknovém výkonu, než zela v předchozí generaci. I Core i5-7600K má TDP 95 W.

Desktopové Kaby Lake, inženýrský vzorek. Podle taktu by měl odpovídat některému z nižších modelů
Desktopové Kaby Lake, inženýrský vzorek. Podle taktu by měl odpovídat některému z nižších modelů (Zdroj: BenchLife.info)

 

Procesory se také podle obchodu stále budou prodávat bez chladiče, což je praxe započatá u odemčených Skylake, která se ovšem nebude týkat běžných 35W a 65W verzí. Toto opatření asi většině z vás bude vyhovovat, neboť byste stejně koupili jiné chlazení.

Kdy tato CPU přistanou na pultech, bohužel obchod neuváděl. Oba záznamy také mezitím zmizely, což není s podivem, jelikož prozrazovaly informace, které jsou zatím pod NDA.

Zdroje: KitGuru, Faun.ee, WCCFtech

Estonský obchod nabízel Core i7-7700K a i5-7600K. Kaby Lake má takt až 4,5 GHz

Ohodnoťte tento článek!