EU: ballot screen pro výběr bude i v Office 2010

0

O takzvané ballot obrazovce, jenž v Evropě nabídne kromě Internet Exploreru i několik dalších konkurenčních prohlížečů, se napsalo a nadiskutovalo mnoho. Něco podobného však bude obsahovat i kancelářský balík Office 2010.

V současnosti jsou na trhu dva oficiální standardy pro ukládání kancelářských dokumentů: ODF, registrovaný jako první a používaný kupříkladu opensource balíkem OpenOffice.org, a OpenXML od Microsoftu, představený poprvé v Microsoft Office 2007.

Obě zmíněné kancelářské sady si s těmito formáty poradí. Nejnovější Office 2010, jež se stále nachází ve vývoji, navíc uživatelům v Evropské unii po spuštění nabídne, který z těchto formátů bude ve Wordu, Excelu a Powerpointu nastaven jako výchozí.

Zatímco formát OpenXML od Microsoftu vývojáři doporučují pro zachování maximální kompatibility se všemi funkcemi tohoto balíčku, ODF se zase vyplatí, pokud dokumenty budou otevírány jinými nástroji podporujícími právě ODF. Některé pokročilé a specifické funkce a vlastnosti ovšem mohou být při ukládání do tohoto formátu ztraceny.

Zdroje: Softpedia, Neowin (obrázek)

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Jakozto sluzbu pro oznameni svetu, kdy jdu na toaletu nebo spat (tedy „socialni sitovani“) nepreferuji ani jednu. Jako sluzbu pro pouziti jako ruzne notifikace napr. v uziti Bash scriptu, nebo sikovnou nahradu RSS ctecek oblibenych webu ovsem mam rad Twitter.