EU k akvizici Skypu Microsoftem: „Můžete“

0

Evropská unie dnes povolila Microsoftu, aby koupil největší VoIP a IM síť Skype. Námluvy započaly v květnu (viz náš obsáhlý rozbor), měsíc nato obchod posvětila americká Federální obchodní komise (FTC) a teď se čekalo, jak zareagují regulační úřady v Evropě.

Microsoft chtěl firmu převzít za rekordní 8,5 miliardy dolarů, což je nejen podle nás dost přemrštěná částka za firmu, která sotva vydělává. Ale Microsoft má velké plány, jak nasadit Skype do svých systémů na desktopech, mobilech nebo herní konzoli Xbox. Navíc je Skype rozšířen i na všechny další významné platformy.

Evropský úřad dospěl k závěru, že aktivity Microsoftu (především Windows Live Messenger) a Skype se ve velké míře překrývají, takže nehrozí vznik dominantního hráče na spotřebitelském trhu. Tam navíc existuje konkurence, třeba v čele se sílícím Googlem.

A ve firemním prostředí je podle zjištění Skype malým soustem. V této oblasti hraje prim microsoftí Lync. Ani tady po spojení nevznikne monopol. Rekordní obchod by tak mohl být dokončen ještě letos.

Zdroj: EU

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Když už jsme u těch parafrází. Je již možné jíst Mango vidličkou a nožem současně či jen jedním z příborů, k čemuž si můžeme nechat přehrávat zvolenou hudbu?

    Narážka na multitasking ve Windows Phone od spokojeného uživatele PDA s Windows Mobile.

  2. Kecy v kleci. Microsoft v poslední době neumí nic vytvořit. Jeho impérium se rozpadá. Vlak v oblasti mobilních OS mu naprosto ujel. Jeho online služby jsou přesně tím co by se dalo nazvat slovem ZMATENÉ. Koho zajímá po vstupu na Live nějaký sociální agregátor. Výchozí stránka jako u Seznam.cz nebo iGoogle ano ale totok ? Dokud Microsoft nezačne poslouchat co uživatelé chtějí a dokud nepřestane hanit vše ostatní tak nikam nedojde.