EU o volbě prohlížeče rozhodne brzy

0

Společnost Microsoft v červenci předložila návrh, podle kterého uživatelům po prvním spuštění systému Windows 7 nabídne možnost zvolit si internetový prohlížeč, který preferují a nastavit ho jako výchozí. Tento krok by mohl ukončit dlouhodobý spor s Evropskou komisí, která nyní zkoumá, zda je tento krok dostatečný. Klíčové by mělo být především to, aby uživatel takovému řešení rozuměl a neměl s volbou problém.

Právě v tomto směru se k celé záležitosti kriticky vyjadřují i zástupci organizace Mozilla, která stojí za vývojem prohlížeče Firefox. Podle Mitchell Bakerové, členky správní rady Mozilly, například mnoho uživatelů nemusí instalaci jiných prohlížečů zvládnout, a Microsoft by tak měl zájemcům jejich snažení co možná nejvíce usnadnit.

Stejnou otázku si nyní položila i komise a provádí zkoumání. Zatím není určeno, kdy dojde k závěrečnému rozhodnutí, eurokomisařka Neelie Kroesová, která má záležitost na starosti, však v rozhovoru pro list International Herald Tribune uvedla, že by to mělo být do konce letošního roku.

Komise je hlavním kontrolním orgánem Evropské unie a doposud Microsoftu za porušování antimonopolních orgánů udělila pokuty v celkové výši 2,47 miliard dolarů. Současně kromě integrace Internet Exploreru komise zkoumá také nedávnou dohodu Microsoftu a Yahoo. Tady existuje obava, že by mohla mít negativní dopad na trh internetového vyhledávání.

Zdroj: IT PRO

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář