Eurocom Q5: herní notebook s Max-Q, který si nakonfigurujete sami (recenze)

1
Předchozí
Následující

Klávesnice a touchpad

Na 15″ notebooku je samozřejmě plnohodnotná klávesnice i s numerickou částí, a přestože se Eurocom chlubí designem Max-Q, tak je spolu s touchpadem na svém historickém a ergonomickém místě. Chlazení má Eurocom i tak vyřešené.

Jakožto herní notebook nesmí chybět zvýrazněné WASD, kurzorové šipky jsou naopak v bloku kláves zcela utopeny. Okolo jednotlivých tlačítek je viditelný průhledný plast nachystaný pro podsvícení, které může mít jakoukoliv barvu (RGB) na třech segmentech klávesnice zvlášť.

img_6129

key1 key2

Layout je shodný s anglickou klávesnicí a jednořádkový Enter doplňuje dlouhý levý Shift. Chybí také diakritika. Osobně by mi to vadilo, ale hráči, pro které je notebook určen především, tyto věci moc neřeší. Eurocom navíc dodává zdarma české přelepky. Za největší ergonomický problém tak považuji neodsazené šipky. Takové ale najdete jen u málo herních notebooků.

img_6130 img_6131

Touchpad obsahuje v levém rohu integrovanou čtečku otisků prstů a má samostatná tlačítka. Bylo by lépe, kdyby vedle těchto tlačítek fungoval i jako clickpad, nicméně je to o zvyku.

Předchozí
Následující

1 komentář

  1. Tady se někdo opět v Goldmaxu po.ral.
    Když to nakonfiguruji na to, co prodává MSI GS3VR s GTX1070 Max-Q, tak MSI na Alze za 67tis a Goldmax za 93tis.
    Dostanu slevu 10tis, ale pořád vyjde na 83tis. Skoro 20tis nad MSI a to má ještě lepší display 😀