Eurocom Scorpius: dvě herní nebo profesionální grafiky v modulárním balení

0

Hráči vyžadující maximální detaily v jakékoliv hře a mobilitu zároveň budou brzy mít dalšího kandidáta na upgrade. Eurocom (u nás Goldmax) oznámil uvedení herního superstroje Scorpius, sedmnáctipalcového stroje s místem na dvě grafické karty, procesor Extreme Edition, dva pevné disky a s propracovaným duálním chlazením.

Eurocom Scorpius

Novinka nabídne, jak je u Eurocomu/Goldmaxu (a dalších „skládaných“ značek) obvyklé, velmi vysokou přizpůsobitelnost a notebook si budete moci nakonfigurovat podle svých představ a finančních možností. Do masivního sedmnáctipalcového těla osazeného rozměrnou, podsvícenou klávesnicí, displejem s rozlišením Full HD, nadstandardní sadou portů a dvěma chladicímí systémy bude možné osadit i nejvýkonnější procesory Intelu dneška, což jinými slovy znamená až Core i7-3920XM Extreme Edition, čtyřjádro na základní frekvenci 2,9 GHz s turbem až na 3,8 GHz a nadstandardními osmi megabajty vyrovnávací paměti (a na mobilní procesor dost vysokým TDP 55 W). K tomu bude možné přidat až dvě grafické karty ve slotech typu MXM 3.0b s podporou duálního zapojení SLI či CrossFireX; na výběr bude vše z highendu současné generace, tedy GTX 680M či GTX 675M od Nvidie a Radeon HD 7970M od AMD. Zájemci o vysoký výkon v profi aplikacích určitě ocení možnost osazení karet Nvidia Quadro K3000M, K4000M či K5000M.

Eurocom Scorpius
Eurocom Scorpius

Mezi další klíčové vlastnosti patří čtveřice slotů na operační paměť a možnost osazení až 32 GB a dvojice šachet na pevné disky. Další úložiště typu SSD bude možné osadit do slotu mSATA a čtvrtý disk můžete vložit na místo optické mechaniky, notebook navíc bude podporovat zapojení disků v režimech JBOD i RAID0/1/5/10. Jak je vidět na jedné z fotek, do vnitřku notebooku bude perfektní přístup, dokonce ještě lepší než u včera recenzovaného Asusu G75VW; údržba tak nebude žádný problém.

Eurocom Scorpius

Multimediální výbava bude kromě sedmnáctipalcového displeje s vysokým rozlišením (1920 × 1080 px) čítat také prémiové ozvučení: diskrétní zvukovou kartu SoundBlaster X-Fi MB2, trojici reproduktorů Onkyo v zapojení 2.1 a výstupu na reprosestavu ve formátu až 7.1 (nebude chybět ani digitální výstup S/PDIF).

 

Podle specifikací tedy půjde o jeden z nejvýkonnějších notebooků současnosti; zpráva navíc neuvádí žádnou možnost konfigurace slabších a levnějších komponent, takže cena Scorpiusu (Scorpia?) bude začínat dost vysoko. Pokud chcete levnější sedmnáctku od Eurocomu/Goldmaxu, můžete si stejně nakonfigurovat Neptune 2.0, takže to ani nevadí. Přesné ceny zatím neznáme, ale notebook se nejspíš brzy objeví i na webu českého Goldmaxu, kde se dozvíme více.

Zdroj: TechPowerUp!

Ohodnoťte tento článek!