Eurocom/Goldmax oficiálně představil herní superstroj jménem Panther 4.0

0

Eurocom, u nás známý jako Goldmax, oficiálně představil nejsilnější notebook na planetě. Možná už jste o něm slyšeli pod jiným názvem a pod značkami jako Origin PC či Clevo. Jedná se původně o výrobek právě Cleva, vyznačující se masivními rozměry, vysokou konfigurovatelností a především až zvrhle vysokým výkonem ve vyšších konfiguracích.

Goldmax Panther 4.0

Goldmax Panther 4.0

Za těmito parametry stojí dvě věci: jednak si můžete v konfigurátoru vybrat nejsilnější mobilní grafiky dneška od AMD i Nvidie, a to dokonce ve dvojitím zapojení (SLI či CrossFire), ale to není všechno. Do masivního těla notebooku se také vešel supervýkonný, desktopový procesor Intel Core i7-3960X Extreme Edition architektury Sandy Bridge-E se šesti jádry a základním taktem 3,3 GHz (turbo 3,9 GHz). Ten v kombinaci s čipsetem Intel X79 poskytuje bezprecedentní výkon v čemkoliv, na co si vzpomenete.

Ještě zpět ke grafikám: na výběr budou AMD Radeon HD 6990M, Nvidia GeForce GTX 580M a GeForce GTX 675M (což je přeznačená 580M), případně pokud chcete notebook na profesionální práci, můžete si nakonfigurovat i dvojici profi grafik Nvidia Quadro FX 5010M. Herní grafiky stoprocentně půjdou zapojit do výše zmíněnoho SLI či CrossFire. Samozřejmě toho bude na výběr více, můžete si pořídit i slabší konfiguraci.

Notebook bude v prodeji i u nás pod značkou Goldmax. Na jejich webu už se o Pantheru 4.0 mluví, zatím je ale jeho produktová stránka v rekonstrukci, takže bude potřeba chvíli počkat. Každopádně je jasné, že tento počítač bude mít výkon jako z jiného světa, i když jsme dost zvědaví, jak se Goldmaxu, respektive Clevu podaří takto výkonný procesor a dvojici grafik uchladit na nějaké rozumné teploty.

Z dalších parametrů samozřejmě nebude chybět Full HD displej s možností 3D zobrazení, hromada vstupů a výstupů, až 64 GB operační paměti, až čtyři pevné disky či SSD s kombinovanou kapacitou až 4 TB a možností zapojení do čtyř různých módů RAID. Hmotnost se bude pohybovat okolo 5,5 kg a tloušťka bude okolo 6 cm – nic jiného od takto silného notebooku ani nelze očekávat.

 

V prodeji by se Panther měl objevit co nevidět. V nejsilnějších konfiuguracích vás asi vyjde na dost vysoké částky, ale s tím se u této kategorie tak nějak počítá. Až zjistíme více o českých cenách a datu zahájení prodeje, upozorníme vás.

Zdroj: Goldmax / VR-Zone

Ohodnoťte tento článek!