Euronics v Česku končí, do konce roku jej nahradí Datart

1
Datart logo
Datart

V Česku se loni upekl velký obchod, když skupina HP Tronic, která provozuje Euronics, Kasu.cz a Hej.sk, koupila konkurenční řetězec Datart. Letos akvizice postoupí do další fáze, dojde totiž k plnému spojení Euronics a Datartu s tím, že zůstane pouze značka toho druhého.

Zastřešení elektro prodejen jednou značkou Datart je logickým krokem, který navíc přinese našim stávajícím i novým zákazníkům řadu výhod. Silné zázemí skupiny HP Tronic a mnoholeté zkušenosti elektrospecialisty umožní Datartu rozšiřovat nabídku produktů a služeb. Zároveň zachováme vysoký standard péče o zákazníky. Logistiku pak podpoříme vysoce moderním logistickým centrem v Jirnech. Například vybrané malé pražské prodejny budeme zavážet několikrát denně zbožím, které si zákazníci objednají v e-shopu s vyzvednutím v prodejně,“ vysvětluje Daniel Večeřa, generální ředitel skupiny HP Tronic.

Datart má v Česku 42 a na Slovensku 15 prodejen, Euronics u nás provozuje 67 kamenných poboček. Přeměna Euronics na Datart proběhne od srpna a hotovo by mohlo být do konce roku, kdy by Datart měl být na více než 110 místech. Některé prodejny pravděpodobně zaniknou, pokud už například v jednom obchodním centrum sídlily obě firmy. Večera po fúzi slibuje nejhustší síť elektro prodejen v Česku s tím, že každý bude mít obchod v dojezdové vzdálenosti do 30 minut.

Euronics v Česku končí, do konce roku jej nahradí Datart
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (75.43%) 35 hlasů

1 komentář