Evangelikáni vytvořili náhradu za Facebook. Na Faceglorii se nesmí klít

0

Evangelikáni v Brazílii si sociální sít představují po svém. Jejich idea není příliš odlišná od Facebooku až na jeden malý velký detail. Např. by nejradši vymýtili vulgární výrazy. Vytvořili proto svou vlastní online sociální síť a pojmenovali ji „originálně“ Facegloria.

Je spuštěna necelý měsíc a od té doby nalákala 100 000 uživatelů. Je otázka, jestli se jedná o aktivní jedince, nebo o lidi, kteří se zaregistrovali čistě ze zvědavosti. V čem se Facegloria liší od Facebooku a dalších? Má mnohem striktnější pravidla, co se přidávání obsahu týče. Za prvé zakazuje používání různých vulgárních výrazů. Seznam zakázaných slov čítá na 600 položek.

 

Podobně je zakázán obsah s nádechem erotična, síť ani neuznává komunitu gayů. Prozatím je Facegloria k dispozici pouze v portugalštině a nemá mobilní aplikaci. Další překlady a aplikace jsou nicméně v plánu. Cílem autorů je šířit slovo boží v prostředí, kde budou uživatelé ušetřeni tzv. závadného obsahu.

Zatímco na Facebooku obsah označujeme tlačítkem Like, Facegloria má tlačítko Amen. Křesťanství není prvním náboženstvím, které stvořilo pro své příznivce vlastní online sociální síť. Podobně se muslimové od roku 2013 potkávají na Ummalandu.

Zdroj: BBC News via Neowin

Evangelikáni vytvořili náhradu za Facebook. Na Faceglorii se nesmí klít

Ohodnoťte tento článek!