Evernote 6 pro Windows podporuje jemné displeje a usnadňuje navigaci

0

Pakliže patříte mezi příznivce Evernotu, nástroje na psaní poznámek všeho druhu, který se ve své kategorii nachází mezi nejlepšími, bude vás zajímat, že vyšla šestá řada klienta pro Windows. Bavíme se o desktopu, nikoli o moderní aplikaci pro Windows Store. Uspořádání prvků je podobné jako dřív, ale proměnil se např. obsah postranního panelu, kde najdete méně možností, a to ve jménu přehlednosti.

Hlavní pozornost byla přenesena na pododdíl s poznámkovými bloky, kde najdete veškerý svůj obsah. Bloky lze přesouváním seskupovat. Ve spodní části panelu se pak trvale usídlil koš. Jestliže vám překáží, panel vypnutím popisků zmenšíte, takže z něj bude jen úzký pruh s pár tlačítky. Bohužel na to musíte jít přes nabídku zobrazit, takže se raději naučte mačkat F10, kdybyste plánovali zobrazení často přepínat.

Evernote 6 pro Windows

Když najedete ukazatelem myši nad sekci pro poznámkové blogy či štítky, objeví se vždy tlačítka pro vyhledávání v dané sekci, případně pro založení nového blogu nebo štítku. Pokud používáte Evernote Business, uvidíte v postranním panelu jasně oddělené sekce pro osobní a pracovní poznámky. Zároveň víte, kde se nacházíte, což byl podle firmy dříve problém.

Nový klient by si měl lépe poradit i s vyhledáváním – hlavně navrhuje, jak vyhledávání zpřesnit. Podívá se přitom i do koše, kdyby náhodou. Dále můžete barvami zvýrazňovat důležité poznámkové bloky nebo štítky. Kdo vlastní zařízení s displejem s vysokou hustotou bodů, na první pohled zaznamená, že je Evernote pro takové zobrazení optimalizován.

Zdroj: Evernote Blog

Evernote 6 pro Windows podporuje jemné displeje a usnadňuje navigaci

Ohodnoťte tento článek!