Evernotu unikly přihlašovací údaje, globálně resetoval hesla všem uživatelům

0

Používáte-li pro synchronizaci poznámek multiplatformní Evernote, od včerejšího odpoledne se vám poznámky pravděpodobně nesynchronizují a nemůžete se přihlásit v klientech ani na webu. Za všechno může globální reset všech hesel, ke kterému byli nuceni provozovatelé služby přistoupit po úniku uživatelských údajů. Útočníci prý získali uživatelská jména, emaily svázané s účty v Evernote a hesla v zašifrovaném stavu (hash+sůl). Celé vyjádření najdete na blogu Evernote.

V mobilních klientech najdete po aktualizaci resetovací formulář
V mobilních klientech najdete po aktualizaci resetovací formulář

K samotným uživatelským datům se útočníci nedostali, stejně tak zůstaly v bezpečí platební údaje pro uživatele placených služeb Evernote Business a Evernote Premium. Na stránkách Evernote najdete jednoduchý formulář, který umožní změnu hesla – stejným způsobem Evernote aktualizoval i většinu mobilních klientů. V těch taktéž najdete formulář pro zadání nového hesla.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Mě by se to moc líbilo, dle mého názoru není Linux špatná volba (bez problémů ho lze spustit i na Xboxu :D). Jen doufám, že do téhle konzole nebudou rvát žádný speciální hardware a byl by kompabitilní s PC. Představte si že kdyby vám přestala fungovat grafická karta nebo procesor, můžete si ho koupit a Valve by uvedlo určité modely, které by do konzole pasovaly. Byla by to taková Free-konzole. Já bych si ji hned koupil 🙂

  2. Mělo by jít o upravenou verzi Ubuntu. Osobně se mě to líbí, protože by to mohlo přinést větší množství her pro Linux a když se do toho pustí někdo takový jako Valve určitě se budou chtít přidat další vydavatelé her. Snad se nakonec dočkáme reinkarnace OpenGL, jako herního prostředí.

  3. Imho too little, too late. Kto chce konzolu, uz ma davno Sony/XBox, ktoremu doveruje viac, a ako BFU urcite da prednost „Sony“ a „Microsoftu“ pred nejakym „Valve Steam“, o ktorom v zivote nepocul. A kto chce PC si to v zivote nekupi, pretoze to vlastne popiera uplne vsetko, kvoli comu to PC chce. 🙂