EVGA: další mATX vyšší třídy

0

Je tomu teprve necelý půlrok, co DFI představila základní desku formátu microATX s čipsetem Intel X58 pro procesory Core i7. Koho by napadlo, že tento nápad se uchytí? Za několik měsíců se přidali tradiční tchajwanští výrobci – Asus, MSI a znovu Asus. Nyní se do klubu luxusních mATX desek hlásí také novinka od EVGA, kterou na Computexu zachytili redaktoři Guru3D.

Název prozradí asi vše, co o desce potřebujete vědět. Severní můstek Intel X58 zajišťuje komunikaci s procesorem Core i7 do socketu B neboli LGA 1366, a nabízí celkem 32 linek pro grafické karty. Jelikož procesory pro tuto platformu mají integrovaný tříkanálový řadič pamětí, na desce najdeme celkem šest DIMM slotů pro moduly DDR3.

Motherboard podporuje SLI zapojení, což dávají popisky dosti hlasitě najevo. Jelikož je EVGA na poli grafických karet tradičním partnerem Nvidie, je pochopitelné, že o podpoře konkurenčního CrossFire bude mlčet. Případně se můžeme domýšlet, zdali se na malou desku nevtěsnal ještě můstek Nvidia NF200, který sice pro fungování SLI není nutný, ale multi-GPU systém s akcelerátory ATI je blokován.

Mezi luxunější prvky, kterými se EVGA X58 SLI může pochlubit, patří tlačítka power a reset na dolním okraji desky a diagnostický dvouznakový LED displej. Bohužel zatím není známo, kdy se motherboard začne prodávat a kolik bude stát.

Zdroj: Guru3D

EVGA: další mATX vyšší třídy
Ohodnoťte tento článek!