eVGA Frostbite – tajná přísada pro všechny chladiče

0

Dvorní výrobce grafických karet s čipy Nvidia a také známý výrobce základních desek, společnost eVGA, se pouští i do výroby teplovodivých past. Kousek s názvem Frostbite má sloužit jak pro běžné použití se vzduchovým/vodním chlazením, tak i pro extrémní přetaktování.

Evga Frostbite

Sám výrobce uvádí graf, ve kterém si Frostbite vede „velmi dobře“ oproti ostatním teplovodivým pastám označovaným jako Competitor. Můžeme však jen věštit, jaké konkurenční výrobky byly pro měření použity. Každopádně je uveden i druhý graf, který znázorňuje bod mrazu jednotlivých výrobků. Abych pravdu řekl, věřím mu mnohem více než grafu prvnímu, jelikož žádný z výrobců nevyrábí pastu určenou přímo pro takovéto teploty a mezi overclockery oblíbená OCZ Freeze se již nějakou dobu nevyrábí.

 Evga Frostbite

Mezi další výhody pasty Frostbite patří lehká roztíratelnost a vysoká tepelná vodivost 6,5 W.m-1.K-1. Přes 30 % obsahu tvoří částiče stříbra, kdy však výrobce neudává, zda je pasta elektricky vodivá či ne, jelikož jak víme, stříbro je nejlepším elektrickým vodičem. Tuba obsahuje dva gramy této „směsi“.

 Evga Frostbite

I světoznámý overclocker k|ngp|n, který v současné době pracuje pro společnost eVGA, potvrzuje, že se skutečně jedná o unikátní teplovodivou pastu pro extrémní chlazení. Doslova tvrdí: „this stuff is perfect“, což neznamená nic jiného, než že je prostě perfektní.

Cena je v eshopu eVGA bez jednoho centu celých 10 USD. Zda a za jakou částku se objeví u nás, můžeme jen hádat. Pokud se nám to podaří, pokusíme se jednu tubu získat a vyzkoušet ji taktéž při extrémním přetaktování.

Zdroj: eVGA, Kingpincooling forum

Ohodnoťte tento článek!