EVGA GTX 580 Classified – navržená pro maximální přetaktování

0

Společnost EVGA nehodlá zůstat pozadu oproti konkurenčním výrobcům jako jsou Asus, Gigabyte a MSI a taktéž představuje svou vyladěnou GeForce GTX 580. Ta spadá do série Classified označující nejvýkonnější modely tohoto výrobce.

EVGA GTX 580 Classified 

Nová GTX 580 Classified na první pohled upoutá chlazením připomínajícím dámský spotřebič – fén. Ovšem pod tímto pro někoho možná nelíbivým chladičem je PCB (plošný spoj), který nabízí vysokou stabilitu a také výborné možnosti k přetaktování.

EVGA GTX 580 Classified

Rozměrný plošný spoj vznikl pod taktovkou ukrajinského overclockera a hlavně velmi zkušeného a kreativního elektrotechnika Ilji Cemenka, známého spíše pod přezdívkou TiN EOF. Díky němu byly na PCB umístěny prvotřídní součástky jako jsou proadlizery (vysokokapacitní kondenzátorová pole snižující všudypřítomný šum) od firmy NEC/Tokin, pevné cívky (solid-state chokes) a kvalitní japonské kondenzátory s pevným dielektrikem.

Jelikož se jedná o grafickou kartu určenou nejen náruživým uživatelům prahnoucím po absolutní špičce, ale také k overclockerským hrátkám s kapalným dusíkem, najdeme na plošném spoji speciální přepínač BIOSů, kterým lze ze stabilního normal módu přejít do módu OC vhodného právě při chlazení LN2 a dosahování maximálních frekvencí.

EVGA GTX 580 Classified EVGA GTX 580 Classified

Jako správná karta určená k přetaktování má i GTX 580 Classified měřící místa napájecího napětí grafického jádra, paměťových čipů a PLL, které hrají důležitou roli při voltmodech. Navíc zde najdeme LED diody indikující stav NVVDD, FBVDD a PEXVDD, které poslouží k rychlé detekci problému při nenačítání či nestabilitě karty.

EVGA GTX 580 Classified

O přísun elektrické energie se stará jeden šestipinový a dvojice osmipinových konektorů PCI Express. Digitální napájecí kaskáda tvořená čtrnácti fázemi poskytne dostatečně filtrované napájení grafickému jádru i paměťovým čipům a tudíž i skvělý potenciál k dosažení vysokých frekvencí a celkové stability.

EVGA GTX 580 Classified

Na zadním panelu najdeme pouze dva výstupy DVI a konektor pro připojení EVBotu (speciální konzole pro realtimové přetaktování a nastavení napájecích napětí). Bližší specifikace jako frekvence jádra a pamětí či její cena bohužel nebyly doposud zveřejněny, ovšem v nejbližších dnech se můžeme dočkat dalších informací, jelikož uvedení GTX 580 Classified na trh se blíží.

Zdroj: TechPowerUp, EVGA

EVGA GTX 580 Classified – navržená pro maximální přetaktování

Ohodnoťte tento článek!