EVGA má desku se dvěma sockety pro Sandy Bridge-E

0

Někdo to rád duální a tak EVGA chystá nástupce pro svou desku SR-2. Černorudá novinka pojme dva procesory v pouzdře LGA 2011, takže na jednu desku můžete vyskládat až dvanáct fyzických jader architektury Sandy Bridge, konkrétně Sandy Bridge-E. Pokud máte rádi opravdu extrémní výkon, můžete začít šetřit.

Zatím neznáme označení, dá se očekávat třeba SR-3 (Super Record 3), ale je dost možné, že EVGA sáhne po jiném, originálním názvu. Deska má opět formát HPTX, to znamená obrovské rozměry 345 × 381 mm, připravte si velkou skříň.

Najdete tu dva sockety 2011 pro čtyřjádra a šestijádra Sandy Bridge-E, každý má k sobě jeden osmipin a jeden šestipin napájení ATX12V, to vše teče do digitálních obvodů PWM, takže se můžete pustit do toho nejbrutálnějšího přetaktování, energie bude dost. Deska není tak docela symetrická, zatímco k prvnímu socketu přiléhá osm slotů DIMM pro paměti DDR3, k druhému „jen“ čtyři. To ale pořád znamená až 48 GB osazené RAM.

Obří deska má i sedm slotů PCI Express ×16, samozřejmě ne s plně osazenými linkami. Můžete osadit grafiky do SLI i CrossFireX. Dále jsou tu dva porty SATA 6 Gb/s a čtyři SATA 3 Gb/s, vypadá to i na čtyři konektory SAS. Dva konektory RJ-45 od 1Gb/s Ethernetů, 7.1kanálový zvuk, integrovaný Bluetooth 3.0 a těžko říct kolik portů USB 3.0. Na desce přímo najdete dvoučíslicový sedmisegmentový displej, přepínače (nejspíš pro vypínání slotů PEG) a tlačítka pro zapnutí, restartování nebo smazání paměti CMOS.

Cenu (naštěstí) zatím neznáme, dostupnost na trhu můžeme čekat zhruba do měsíce. To ovšem nemůžeme říct o procesorech Sandy Bridge-E.

Zdroj: TCMagazine

Ohodnoťte tento článek!