eVGA představila nereferenční GeForce GTX 470

0

Slabší sestřička nejvýkonnějšího modelu ze stáje Nvidie nemá takové problémy s přehříváním jako plnokrevná GeForce GTX 480, přesto její provozní vlastnosti v době chladných a úsporných čipů nikoho zvlášť neoslní. eVGA jde na tuto problematiku prazvláštně: úprava chladiče sice přinese pozitivní výsledky, přetaktování však zase teploty navýší a celý efekt je de facto nulový.

Takovéto srovnání funguje jen do chvíle, kdy srovnáváme dnešní novinku s referenčnmi modely. Společnost však před časem uvedla GTX 470 SuperClocked, která je nahrazena dnes představenou variantou GTX 470 SuperClocked+. Ta má oproti starší verzi upravený chladič, frekvence zůstaly stejné (zvýšené) – v důsledku se tedy provozní vlastnosti o notný kus zlepší.

GTX 470 SuperClocked+ má od výroby nepatrně zvýšený takt jádra (z 607 MHz na 625 MHz), o něco popohnány bylo i paměti (z 3348 MHz na 3402 MHz). Přesná změna chladiče se týká zvýšení perforace PCI-Express záslepky a také užitím kusu plechu na zadní straně karty. Doporučená koncová cena eVGA GeForce GTX 470 SuperClocked+ je $380, v přepočtu necelých 7740 Kč.

Zdroj: HardwareCanucks.com

Ohodnoťte tento článek!