EVGA se odlišuje od ostatních, představuje Titana s vodním blokem

0

Nedávno uvedenou grafickou kartu GeForce GTX Titan už představili snad všichni známí výrobci. Všechny představené modely jsou ale nachlup stejné a jediné, čím se odlišují, je právě značka. Výjimkou není ani dvorní výrobce grafických karet Nvidia – firma EVGA. Kromě referenčního modelu ale nově uvádí také kartu osazenou fullcover vodním blokem.

EVGA GTX Titan SC Hydro Copper

Titan SC Hydro Copper používá referenční PCB od Nvidie. Jádro GK110 vyráběné 28nm procesem obsahuje 2688 CUDA jader, 224 texturovacích jednotek a 48 rasterizačních jednotek. K dispozici je 6 GB GDDR5 paměti. Samozřejmostí je podpora SLI, které umožňuje zapojení až čtyř karet.

 

Frekvenci jádra i pamětí bohužel výrobce zatím tají. Podle označení SC (super-clocked) se ale můžete těšit na zvýšené takty oproti základu. Vyšším frekvencím také napovídá použití vodního bloku.

EVGA GTX Titan SC Hydro Copper
Osazený fullcover blok má měděnou základnu, která je navíc poniklována. Vrchní kryt je vyroben nejspíš z acetalu. Blok chladí nejen jádro, ale také paměti a napájecí kaskádu karty. Výrobcem bloku je firma Swiftech, kterou všichni majitelé vodního chlazení bezpochyby znají. Je zajímavé, že Swiftech zatím neuvedl tento fullcover jako samostatný produkt a je zatím k dostání výhradně s touto kartou.

Cenu ani dostupnost zatím neznáme. Odhadujeme, že se cena bude pohybovat zhruba kolem 30 000 Kč.

Zdroj: EVGA

Ohodnoťte tento článek!