EVGA SuperNOVA G2 již od 550 W. S kvalitním osazením a sedmiletou zárukou

0

Zdroje EVGA si začínají dělat dobré jméno nejen v zahraničí, ale i u nás. Především řada SuperNOVA G2 je stále v mnoha ohledech bezkonkurenční. Jediný podstatný problém byl s neexistencí slabších modelů. Základní nabídka končila u 750W modelu, což odradilo celou řadu zájemců i přes příznivou cenu či semi-pasivní chlazení.

EVGA konečně vyslyšela přání zákazníků a uvedla slabší modely s výkonem 650 a 550 W. Výrobcem by měl i nadále zůstat SuperFlower s prověřenou platformou Leadex Gold. Nicméně otazník visí nad 550W modelem, který nemá SuperFlower vůbec v nabídce.        

Stejně jako výkonnější modely nabízí EVGA i slabší G2 se sedmiletou zárukou a těšit se můžete i na kompletní osazení japonskými kondenzátory a semi-pasivní chod. Pokud jsou zdroje opět postavené na platformě Leadex Gold, můžete čekat velmi nízké zvlnění, přesnou regulaci napětí a slušnou účinnost. Ne úplně obvyklá je také plně modulární kabeláž. Podoně jako u „platinových“ Seasoniců se na zadním plechu nachází přepínač pro změnu chlazení (semi-pasivní či plně aktivní). Ventilátor zapíná až při 20–30% zátěži (tj. 135 W) a výrazně zrychluje až při 80% zatížení (tj. 440 W) u 550W modelu.

 

Bohatá konektorová výbava 

Za zmínku také stojí jediná silná 12V větev, jež dokáže poskytnout téměř 100 % celkového výkonu zdroje. Z výčtu všech ochran schází snad jen proti přehřátí (OTP). Příjemně mne překvapilo velké množství konektorů – tři PCI Express 6+2 pin, devětkrát SATA, třikrát Peripheral Molex a jeden Floppy, ATX a EPS. Za mě určitě plus, tolik konektorů se u 550W zdroje běžně nevidí.  

Cena ani dostupnost na našem trhu zatím nebyly upřesněny. Vzhledem k cenové politice výkonnějších modelů očekáváme částku kolem 2500 Kč včetně DPH. 

Zdroje: TechPowerUp, EVGA


Ohodnoťte tento článek!