EVGA uvádí SuperNovu GS. Tichý chod a kvalitní osazení i s výkonem 550 W

0

Do poklidných vod kvalitních napájecích zdrojů začíná v poslední době zasahovat stále větší množství výrobců. Jedním z nejvýraznějších je EVGA, která si udělala dobré jméno především díky řadě SuperNova. Etalonem kvality je nyní SuperNova G2 750 W, která nabízí semipasivní chod a dle měření výborné výsledky regulace napětí a zvlnění. Cena kolem tří tisíc, desetiletá záruka a výborné hodnocení v recenzích. Tohle byla příčina, proč nebyla u nás SuperNova jednu dobu vůbec k dostání.

Výborně si vedou i výkonnější verze, například recenzovaná SuperNova P2 1000 W dokázala směle překonat i legendární Enermax Platimax, za což si EVGA odnesla jen samou chválu. Skutečným výrobcem zdrojů EVGA SuperNova G2 a P2 je SuperFlower. Konkrétně se jedná o platformu Leadex Gold a Platinum. Zajímavostí je, že EVGA prodává jen část modelů těchto řad (chybí typicky slabší 650W verze a 2kW „svářečka), za zmínku stojí i platforma Leadex Titanium s 1600W kouskem.       

Nová SuperNova GS již pochází z produkce Seasonicu postavené buď na platformě G-550/S12G nebo nové, na zakázku vyrobené platformě speciálně pro EVGA. Mění se téměř vše až na semipasivní chlazení či modulární kabeláž. I když Seasonic vyrábí kvalitní zdroje, oproti SuperFloweru v několika ohledech zaostává. Dlouhodobým problémem byl pískající 5V SB zdroj, který trápil i „platinovou“ pasivně chlazenou platformu. Předpokládám, že Seasonic tento neduh již vyřešil a budoucí zákazníci dostanou již bezproblémové kusy. Na bližší porovnání budeme muset počkat do doby prvních testů. 

 

Nebudeme zbytečně chodit kolem horké kaše, obě platformy jsou kvalitní. Pro některé kupující může hrát roli záruka, která je u verze GS poloviční, respektive pětiletá místo desetileté. Obě řady mají jednu silnou +12 V větev, která zvládne dodat téměř sto procent celkového výkonu zdroje. Nikoho ani nepřekvapí použití DC/DC měničů a japonských kondenzátorů Nippon Chemi-Con. Systém chlazení zůstává stejný, ventilátor zapíná až při 30% zátěži (tj. 135 W) a výrazně zrychluje až při 80% zatížení (tj. 440 W) u 550W modelu.

EVGA SuperNova GS bude k dostání ve dvou variantách – s výkonem 550 W a 650 W. Výrobce poskytuje na zdroje pětiletou záruku. Cena a ani datum uvedení do projede nejsou známi. 

Zdroje: EVGA, TechPowerUp

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Denver může skončit pro Nvidia jako jedno velké fiasko, je to totiž její první CPU a časem mohlo vyjít najevo, že ji klasický Cortex překonává jak spotřebou tak výkonem. Nvidia na něm už pracuje poměrně dlouho a bůh ví kolika změnami už Denver prošel. ARM nespí a jeho jádra se také vyvíjejí. Nvidia u Denveru na to šla evidentně „hrubou silou“, její 7-issue jádro versus 3-issue Cortex A15 a na takovém přístupu si už i jiní vylámali zuby.Navíc fakt, že K1 má pouze dvě Denver jádra může být v dnešní době kdy nastupují ve velkém osmijádra ARM velký handicap a prostě se ukazuje že 8 Cortex jader má vyšší výkon i nižší spotřebu než „nabušená“ jádra Denver.

    To, že o nich Nvidia nemluví každopádně nevěstí nic dobrého IMHO.

  2. Ne Mauditku,to není fiasko to jenom celá Tegra je totální propadák:)

    Opravdu jsi nejsem jist jestli  se AMD povedlo s jakýmkoliv produktem tak rapidně přijít o podíl na trhu jako nVidii s Tegrou…Od II s velmi solidním podílem mezi tablety po III u které platilo mnoho povyku pro nic až po IV o kterou nikdo nestojí:) Jistě,podíl nula nula nic je jistě skvělý výsledek…

  3. Rad by som si kupil Tegra Note(napr EVGA, uz pred pol rokom) ale neda sa u nas zohnat ani teraz a to uz je neskoro. CHODIA S KRIZOM PO FUNUSE A TO PRAVIDELNE. Kvakaju o high-ende ale tam nemaju proti apple a samsungu sancu(ludia su sprosti a „znackovi“ a chvalabohu to cele nie je iba o hrubom vykone). Komu je treba GPU computing v tablete ci fone ked to ma vydrz 5hod na wifi ? A „ekonomicke“ verzie ani nestihnu dorazit na trh a su v prdeli !!! Vid LG V500 sa cenovo dotiahol na mojho tegra 4 favorita a teraz mozem uz ebat celu nvidiu… WTF nvidia.. quo vadis?