Evleaks: Nexus 6 už nebude. V únoru 2015 jej nahradí program Android Silver

0

Často velmi spolehlivý zdroj utajovaných novinek zakončil týden několika zprávami ohlašujícími možný konec řady Nexus. V tomto tweetu @evleaks tvrdí, že Nexus 6 nebude. K tomu dodává, že jej nahradí řada Silver, a to už někdy v únoru 2015. Prvním takové zařízení údajně vyrobí LG, bude obsahovat čip Qualcomm MSM8994, novinka se objeví u amerického operátora Sprint.

LG Nexus 5
LG Nexus 5: poslední telefonní Nexus? 

Že Android Silver nahradí Nexusy, napsal už v dubnu deník The Information. O samotném programu víme už měsíc. Google spolu s operátory a výrobci chystá prémiově podporovaná zařízení, jež se budou prodávat ve speciálních kioscích, kde se o zákazníky postará vyškolená obsluha. Ta bude umět převést data ze starého telefonu na nový atd.

Telefony budou s (téměř) čistým Androidem se zaručenými rychlými aktualizacemi. Každý navíc bude mít nárok na 24/7 podporu pomocí Hangouts. V kioscích budou k prodeji pět top zařízení, které vybere přímo Google.

 

Právě prémiová podpora a prodej v kamenných obchodech budou zřejmě hlavním rozdílem mezi programem Silver a současnou edicí Google Play. Ta je zatím dostupná pouze v USA, Android Silver by se měl dostat i za oceán. Jestli i k nám, to zatím nikdo neví. Nexusy jsou u nás bez problémů dostupné, na poslední tablety a telefony vyrobené Asusem a LG jsme nemuseli dlouho čekat. Navíc i jejich cena byla příjemně nízko. U edice Google Play to zrovna neplatí.

Mimochodem: naznačený telefon LG dostane 64b procesor. Snapdragon 810 stojí na čtyřech výkonných jádrech Cortex-A57 a čtyřech úsporných Cortex-A53 plus grafice Adreno 430. Více v článku Honzy Olšana.

Konspirační teorie: To že nebude Nexus 6, nemusí znamenat, že se telefon nemůže jmenovat jinak. V roce 2010 říkal tehdejší šéf Googlu Eric Schmidt, že firma rozhodně nechystá žádný Nexus Two (nástupce One). Další Nexus přesto přišel, vyrobil jej Samsung a pojmenoval jej jako Nexus S.

Ohodnoťte tento článek!