Evropa podle Twitteru – Česko ani Slovensko neexistuje (podrobná mapa)

0

Twitter dlouhodobě kašle na české a slovenské uživatele, což je nejlépe vidět na nefunkční geolokaci podle GPS. Chtěli jsme po Twitteru geolokaci a trendy, zato jsme nijak netoužili po překladu těch pár slovíček do čestiny. Hádejte, co jsme dostali a co ne.


 

Pokud to máte povolené, ke zprávě odeslané ze smartphonu se podle vaší aktuální polohy přidají souřadnice GPS a Twitter si vás podle nich zařadí. Geolokace funguje nejen podle hranic států, ale najdete tu i jednotlivé země (kraje, vojvodství) či přímo města; alespoň u významnějších míst. Geolokace je užitečná funkce.

Tady je Nemecko!

Jenže když tweetnete odněkud z Česka, i přes správné souřadnice dojde k vašemu zařazení jinam, většinou do Polska, nebo Německa. Kdyby u nás geolokace pouze nefungovala, dalo by se to ještě přejít, tohle je ovšem čirá ignorace, jež si navíc hraje s národním cítěním. Čeští uživatelé, které to zajímá, se občas bouří, což lze dokladovat řadou tweetů typu Hey @twitter, I‘m not from Germany! Samozřejmě bez odezvy.

Tip: Twitter konečně spustil geolokaci i pro Česko, je v tom jen malý háček

Zkusil jsem najít, kde přesně se podle Twitteru nalézají hranice a kde bychom tedy podle této americké společnosti
zřejmě měli postavit nové celnice. Během sestavování mapy jsem tak objevil spiknutí proti Česku a Slovensku.
Geolokace totiž funguje úplně ve všech okolních státech, jen u nás ne. V případě, že se vaše rodná hrouda nachází u hranic, uvidíte geolokaci blízkého zahraničí ještě během psaní tweetu, pokud se nacházíte dále od hranic, zobrazí se
geolokace až po zveřejnění jen s názvem blízkého státu.

Evropa podle Twitteru
Evropa podle Twitteru

Abych při tvorbě mapy neprojezdil tolik benzínu, použil jsem aplikaci pro falšování polohy GPS na náhodných místech
v naší zemi a vždy se podíval, kam mě Twitter při psaní tweetu zařadil. Tohle jsem opakoval tak dlouho, než jsem dosáhl
relativně přesných (ne vždy rovnoběžných) hranic.

Twitter spustil geolokaci někdy na konci roku 2009 a od té doby přestalo Česko (a deset dalších balkánských států)
existovat. Nové hranice zhruba odpovídají rovnoběžnému prodloužení hranic mezi sousedními zeměmi, ale najdou se výjimky. Twitter nás prodal okolním státům, které zabrali téměř celé území zhruba takto:

grafické zpracování: Petr Tláskal

Evropa podle Twitteru
Evropa podle Twitteru (klikněte pro zvětšení)

Bliztkrieg od západu

Západ Česka až po osu Liberec – Jindřichův Hradec zabralo Německo a Bundeswehr se zastavil teprve v místech, kde dálnice D1 ztrácí tři pruhy. U Českého Brodu se podařilo nakrátko uhájit kousek země, který nějakou náhodou kopíruje
polský výběžek u Zittau. Kancléřka Merkel poté rozdělila dobyté území rovnoměrně mezi Sasko a Bavorsko (Saxony, Bavaria), přičemž zbytek zahrnující střední Čechy spadá přímo pod Berlín a Twitter jej zobrazuje jen jako Germany. Praha je celá německá.

Zpátky do mocnářství

Od jihu se do Česka zkoušejí dostat oddíly rakouského generála Fritzla, ovšem kromě Českých Budějovic bez většího úspěchu. Polovina Šumavy je však připojena k Horním Rakousům, od Budějovic až po Hustopeče se táhne úzký pruh Dolního Rakouska. Dva malé územní celky na okrajích dostala přímo Vídeň a jsou označeny jen jako Austria. K Rakousku připadl i malý kousek Slovenska včetně téměř celé Bratislavy.

Pod vlajkou Varšavy

Zabráním většiny Čech a kousku Moravy okupace neskončila, na zbylá území pronikla pod heslem „kůň lepší než letadlo“ polská jízda. Celé Ostravsko je nyní připojeno ke Slezku (Silesia), Jeseníky téměř po Bruntál spadají pod Vojvodství Opolské (dřívější Horní Slezsko) a východní Čechy včetně Hradce připadly Dolnímu Slezsku (Lower Silesia). Největší část země od Vsetína po Kutnou Horu zůstala označena prostě jen jako Polsko (Poland).

Nad Brnem zavlála bíločervená vlajka a primátor Onderka je internován na Špilberku. Jen malá oblast Bílých Karpat u Strážnice zůstává jediných nedobytým místem v Česku a naši partyzáni odtud mají spojení na bývalé Slovensko. Zde geolokace nefunguje vůbec, a o tom, kdo v této oblasti žije, se pouze spekuluje.

 

obrázek: businessinsider

Ve stejné době probíhají také marné boje na severním Slovensku a pruh země kolem Vysokých Tater připadl Malopolskému vojvodství (Lower Poland). Část Slovenska s městy Martin, Ružomberok a Poprad ještě připadla přímo pod Varšavu, ale dál přes Nízké Tatry se již Poláci nedostali.

Horní Uhry (Slovensko? Místo něj dokonce i Ukrajina!)

Z jihu zabrali obrovský kus území Maďaři. Nedobyli sice Bratislavu a spokojili se s obsazením letiště M. R. Štefánika, ale jinak zabrali veškeré nížiny až po Piešťany a Zvolen. Také v Maďarsku funguje geolokace i pro jednotlivé země/kraje, většina Slovenska je však jen generické Hungary. Na východě se malý kousek země podařilo obsadit dokonce ukrajinským oddílům.

Hic Sunt Leones

Přes veškerou zpravodajskou pomoc amerických twitterových imperialistů však zůstává zhruba 50km pruh svobodné země od Hodonína po Košice. Při pokusu poslat tweet se zapnutou geolokací z tohoto území nedojde ve výsledku ke zobrazení žádného státu ani kraje a tweet je označen prázdně jako “Location from: “.

Malý pruh země, nacházející se z větší části na Slovensku, zůstal ubráněn.

Kromě Česka a Slovenska nefunguje geolokace už jen ve státech bývalé Jugoslávie, které jsou zařazeny pod Itálii (ovšem Srbsko funguje a většinou zemí neuznané Kosovo z nějakého důvodu překvapivě taky), dále v Rumunsku (pod Ukrajinou) v Bulharsku (bez označení) a v Albánii (pod Řeckem).

Vyobrazení v Google mapě


Zobrazit místo Twitter na větší mapě

 

 

obrázek: The P.W.A. Show

Rád bych tímto oddychovým článkem požádal velení Twitteru, aby ukončilo obsazování Česka a Slovenska. Abychom na zbývajícím malém kousku nového protektorátu, kde nefunguje geolokace okolních zemí, mohli používat geolokaci vlastní. Na mapě je to obdélník, tak to snad zvládnete na dvě kliknutí myši. Děkujeme.

Evropa podle Twitteru – Česko ani Slovensko neexistuje (podrobná mapa)
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlasů