Bývalá agentka CIA chce koupit Twitter a smazat účet Donalda Trumpa

3

Zní to vtipně a neuvěřitelně, ale bývalá agentka americké tajné služby Valerie Plame Wilson hodná pomocí crowdfundingové služby GoFundMe (obdoba Kickstarteru) vybrat miliardu dolarů. S její pomocí chce nakoupit dostatečně velký podíl akcií Twitteru, aby tak dokázala zablokovat účet současnému prezidentu Trumpovi.

Aktuálně se jí za 11 dní běžící kampaň podařilo vybrat 81 713 dolarů od 2714 lidí. Autorka v textu uvedla: „existuje reálné nebezpečí, že Trumpovy tweety mohou začít jadernou válku“. Chce mu proto odebrat jeho největší „megafon“.

Dá se předpokládat, že v přepočtu 22 miliard korun by nestihla vybrat ani do konce Trumpova mandátu a že to slouží spíše jako nástroj aktivismu. Donald Trump používá oficiální prezidentský účet @potus, ale pro ostřejší tweety přepíná na vlastní @realDonaldTrump. Valerie sama je antijaderná aktivistka a bývalá agentka CIA v utajení.

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. Já myslím že dnes už je pozdě vše svalovat na jednoho člověka. Dnes nás může zachránit od záhuby jen celosvětová spolupráce všech lidí.
    Všichni sdílíme stejnou planetu. Jen ubožáci, hňupové a ovčani se musí pořád klanit před mocenským aparátem!