Exkluzivně: Microsoft končí s portálem Live.com. Nahradí jej Outlook

0

Pokud jste byli zvyklí používat portál Live.com, po nástupu nového metroizovaného webového Outlooku už nebude přístupný. Vlastně už není. Rovnou odkazuje na poštovní službu. Doteď to byla užitečná informační obrazovka, na níž jste měli chat, přehled posledních e-mailů, narozenin kontaktů a statusů z připojených sociálních sítí. Ostatně i Windows Live je sociální síť, ale z webu už se k ní nedostanete.

Zrušení domovské obrazovky Live.com nám potvrdil David Dennis, programový ředitel Outlook.com. „Víme, že tato změna se některým uživatelům nebude líbit, ale myslíme si, že odkázat lidi přímo do e-mailové schránky, je správné řešení. Proto jsme se rozhodli Live.com ukončit,“ říká Dennis.

 

Samotná sociální síť ale nadále funguje, přístupná je například z Windows Live Messengeru (i v poslední verzi 2012) nebo prostřednictvím People hubu ve Windows Phone. Otázkou je, jak dlouho. Microsoft dobře spolupracuje s Facebookem, Twitterem i LinkedInem. Kupuje vlastní firemní síť Yammer. Zasíťovaný je tedy dost. A navíc se chce značky Windows Live zbavit.

Ohodnoťte tento článek!