Expanze do světa včetně ČR Netflixu přinesla 4,5 milionu předplatitelů. Hitem bude 4K a HDR

0

Netflix si začátek roku 2016 pochvaluje. Hned v lednu rozjel službu ve 130 dalších zemích a dnes jeho půjčovna funguje ve všech velkých zemích s výjimkou Číny. Během čtvrtletí se základna jeho platících uživatelů rozšířila ze 70,8 milionu na 77,7 milionu. Rostl i v USA, ale právě mezinárodní streaming mu přihrál 4,5 milionu předplatitelů.

Netflix

Finanční výsledky domácího a mezinárodního trhu ale nemohou být odlišnější. V USA má firma 45,7 milionu předplatitelů, tržby ve výši 1,2 miliardy a provozní zisk 413 milionů. Ve světě mu 32 milionů předplatitelů zajistilo jen 652 milionů tržeb a Netflix hospodaří se ztrátou 104 milionů. Celkově se ale firma stále drží v plusu. Čistý zisk za streaming i půjčovnu DVD činil 28 milionů dolarů.

Netflix chce v příštích čtvrtletích rozšířit jazykovou podporu, lokální obsah i možnosti plateb. Tím chce nalákat i uživatele nemluvící některým ze světových jazyků. Také v Česku je služba v angličtině, s anglickými titulky a bez lokálního obsahu. Výjimkou jsou filmy Kolja a Venkovský učitel, které tam byly ještě před vstupem do ČR.

 

Firma pokračuje ve svém stanoveném plánu, že každý týden uvede jeden původní film, pořad nebo seriál. Ve druhém čtvrtletí má být tahákem sitcom The Ranch s Ashtonem Kutcherem, dále nové řady seriálů Unbreakable Kimmy Schmidt, Bloodline, Grace and Frankie a Orange is the New Black. Adam Sandler na Netflixu uvede svůj druhý film – The Do-Over. Ricky Gervais napsal, režíroval a zahrál si hlavní roli v chystaném snímku Special Correspondents. Do filmů chce Netflix investovat 5 % rozpočtu, který má připravený pro obsah.

Rozšiřovat se bude nejen kvantitativně, ale také kvalitativně. Nyní má Netflix v katalogu přes 20 seriálů a pořadů v rozlišení 4K. Příznivci líbivějších barev a vyššího dynamického rozsahu se mohou těšit na nový obsah v HDR. Zatím lze takto sledovat první řadu seriálu Marco Polo.

Zdroj: Netflix

Ohodnoťte tento článek!