Experia X1 a tajný Windows Mobile

0

oznámení, že nový komunikátor Experia X1 bude postaven na bázi operačního systému Windows Mobile. Až doposud totiž Sony Ericsson ve svých komunikátorech používal systém UIQ postavený nad jádrem konkurenčního Symbianu. Nový komunikátor byl k vidění již na Mobile World Congressu, přítomný personál však byl velmi opatrný na všechny, kteří chtěli přijít na kloub skutečné verzi operačního systému.

A jejich obavy byly zřejmě oprávněné: Microsoftu by se asi nelíbilo, kdyby se objevila informace, že výrobci již mají k dispozici finální verzi systému Windows Mobile 6.1, který ještě nebyl ani oficiálně představen. Ovšem všechny snahy byly marné, díky magazínu Terminal.hu na svět prosákly obrázky tohoto operačního systému běžícího právě na Experii X1 od Sony Ericssonu.

Víme tak, že tento komunikátor používá procesor Qualcomm 7200 taktovaný na frekvenci 528 MHz, k dispozici má 128 MB operační paměti a 256 MB přepisovatelné paměti typu Flash. Kapacita akumulátoru je 1 500 mAh a displej má mít rozlišení 800×480 obrazových bodů – to je stejně, jako nabízí například notebook Asus Eee PC na pořádně větší úhlopříčce.

Externí fotogalerie (vede mimo ExtraVěci)

Prohlédněte si fotogalerii, podle které vypadá Experia X1 na opravdu povedený kus mobilní techniky. Kovové – nebo kov alespoň úspěšně simulující – tělo s výsuvnou klávesnicí působí elegantně v obou funkčních polohách.

 Odkazy k tématu: Sony Ericsson Experia X1

Experia X1 a tajný Windows Mobile

Ohodnoťte tento článek!