Experimentální tablet Google Tango jde do dalších zemí. Koupilo si jej už 3000 vývojářů

0

Ještě loni jsme jej označovali za supertablet, dnes už jeho parametry neohromí. Project Tango se sedmipalcovým displejem s rozlišením 1920 × 1200 px, čipsetem Nvidia Tegra K1, 4 GB RAM a 128 GB flash paměti má však jiné přednosti. Díky sadě snímačů se dokáže pohybovat v terénu i interiéru jako žádný jiný tablet.

Google svůj vývojářský kit obdařil GPS, kompasem, gyroskopem, akcelerometrem, barometrem, hloubkovým a pohybovým snímačem. Tvůrci softwaru mohou s takovou výbavou vytvořit aplikace, které přinesou lokální mapování Street View, přesnou indoor navigaci nebo hry v dokonalé rozšířené realitě.

Letos prý spotřebitelskou verzi začne prodávat LG, ale zatím je Tango pouze limitovanou edicí pro vývojáře a nadšence, kteří neváhají utratit 512 dolarů (dříve 1024 dolarů). Google zatím prodal přes 3000 tabletů, a to pouze v USA. Nově je začal nabízet také v Jižní Koreji a Kanadě.

 

Ve středu 26. srpna pak Tango zamíří i do Evropy, konkrétně Británie, Německa, Francie, Itálie, Irska, Norska, Švédska, Finska, Dánska a Švýcarska. Projekt tak rozhodně neuvadá a Google má stále zájem podílet se na vývoji nové generace zařízení s přesnější navigací a ovládáním.

Zdroj: Google

Experimentální tablet Google Tango jde do dalších zemí. Koupilo si jej už 3000 vývojářů
Ohodnoťte tento článek!