Externí disky Seagate Backup Plus umí zálohovat obsah Facebooku a Flickru

0

Máte-li na Facebookovém profilu, ať už osobním nebo firemním, stovky či tisíce fotek a videí, možná jste někdy řešili problém s tím, jak je rychle stáhnout a přenést. Nebo naopak, jak rychle nahrát velké množství multimédií, které jsou zrovna uložené ve foťáku nebo druhém počítači.

Pokud ne vy, tak určitě někdo ze Seagate tyto problémy řeší. Na trh totiž uvedli externí disky Seagate Backup Plus, které jsou vybaveny funkcí právě pro tyto účely. K diskům je dodávána utilita pro Macy i počítače s Windows, která po připojení externího disku zajistí po kliknutí na jediné tlačítko synchronizaci fotek a videí na Facebooku a Flickru. Multimédia můžete přenášet oběma směry – z Facebooku, resp. Flickru na disk, tak i z disku na Facebook (a Flickr).

 

Jak zástupci Seagate tvrdí, tato řada disků je prvními externími boxy na světě, které tuto funkcionalitu nabízí. Co vedlo inženýry zavedené firmy k návrhu zařízení, které zálohuje již několikrát (a mnohem bezpečněji) zálohovaná data, je nám záhadou. Některé sociální šílence, či fotografy však třeba tento nápad zaujme.

 Seagate Backup Plus Seagate Backup Plus Seagate Backup Plus

Nové disky Seagate budou dostupné ve variantách 2,5“ a 3,5“. Jejich kapacity a ceny jsou následující: 500 GB (119,99 USD), 750 GB (129,99 USD), 1 TB (139,99 USD) – všechny s rozměrem 2,5“. Parametry větších disků jsou: 1 TB (129,99 USD), 2 TB (149,99 USD), 3 TB (179,99 USD) a 4 TB (249,99 USD). Dostupné budou také modely Seagate Slim a Seagate Slim for Mac, které budou mít tloušťku 9,5 mm a jejich kapacita bude 500 GB a cena 129,99 USD.

Zdroj: Techpowerup

Externí disky Seagate Backup Plus umí zálohovat obsah Facebooku a Flickru

Ohodnoťte tento článek!