Externí disky STOR.E ART4

0

Společnost Toshiba v nedávné době představila externí pevné disky nazvané STOR.E ART4 s technologií SuperSpeed USB (USB 3.0), umožňující rychlé přenášení dat o rychlosti až 5 gigabitů za vteřinu. Externí pevné disky se štíhlým designem budou v Evropě k dostání během prvního čtvrtletí roku 2011.

Vzhledem ke skutečnosti, že uživatelé stále více ukládají velké soubory, jako například videa, hudební skladby a fotografie, požadují i rychlé propojení mezi médiem pro zálohování a počítačem. Rozhraní USB 3.0 nabízí rychlost přenosu dat až 5 gigabitů ta sekundu. Je zpětně kompatibilní s běžně rozšířeným standardem USB 2.0 – je tedy zaručeno, že disky STOR.E ART4 bude možné používat i na počítačích, které podporují pouze rozhraní USB 2.0.

Store Art Family

Nástroj pro zálohování a zabezpečení dat

Externí disky obsahují předinstalovaný zálohovací nástroj NTI Backup Now EZ, který umožňuje nastavení pravidelného zálohování dat. Program poskytuje kompletní správu nastavení zálohování, včetně možnosti zálohovat pouze vybrané adresáře nebo jen některé typy souborů, a provádět zálohu systému. Kromě toho nabízí také ochranu heslem s 256bitovým šifrovacím algoritmem pro zamezení neoprávněného přístupu k důvěrným datům.Store Art - Notebook

Design dává ukládání dat osobní dotek

Externí pevné disky STOR.E ART4 jsou k dispozici ve výběru tří modelů s rudě, modře a bíle zbarvenými grafickými motivy na černém provedení krytu. Kapacita disků činí až 1 TB. Díky malým rozměrům a nízké hmotnosti (méně než 190 g), pogumovaným hranám, napájení přes USB rozhraní a vestavěnému čidlu otřesů jsou tyto disky vhodným řešením pro mobilní použití v noteboocích. Jsou však vhodné i pro stabilní použití jako praktické příslušenství ke stolnímu počítači.

Technické parametry

STOR.E ART4  
Kapacita: 500 GB / 750 GB / 1 TB
Rozhraní:  USB 3.0
Napájení:  pomocí USB
Rozměry (D × Š × V): (<750 GB) 118,9 mm × 79 mm × 13,5 mm
Rozměry (D × Š × V): (‚â•750 GB) 118,9 mm × 79 mm × 16,5 mm
Hmotnost: (<750 GB) cca 154 g
Hmotnost:  (‚â•750 GB) cca 186 g 
Barvy:  rudá (500 GB), modrá (750 GB ) a bílá (1 TB)
Předinstalovaný nástroj NTI BackupNow EZ‚Ñ¢  
Senzor otřesu pro ochranu disku  

 

Zdroj: TZ Toshiba

Externí disky STOR.E ART4

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Jsou to moc pěkná „udělátka“. Mít volné finance odpovídající ceně MacBooku, tak bych neváhal. Ale vzhledem k tomu, že můj rozpočet je někde jinde, nakoupil jsem u Asusu a jsem také spokojen.

  2. takhle bych si představoval moderní notebook. Malinký SSD na OS, klidně jen v podobě naletovaných čipů přímo na desce a k tomu klasický HDD. Přeci jen u současných notebooků většinou výkon CPU, či velikost RAM je bohatě dostačující, ale vše je bržděno vysokou odezvou 2,5″ HDD.