Externí grafická karta pro Acer Ferrari One

0

To, že i minibook jde udělat highendově, jsme vám už ukazovali. Acer nyní uvádí na trh i model s černou krabičkou, vypadající jako Acer AspireRevo. Rozměry jsou 193.5 x 193.5 x 32.8 mm, krabička váží ca. 0,65 kg.

AspireRevo to ovšem není, jde o externí grafickou kartu do XGP portu, kterým Ferrari One disponuje. Pod plastem se skrývá Mobility Radeon HD 4670, který na rozlišení 1366 × 768 podá jistě velmi hezký výkon. Teoreticky.

V praxi to bude o něco horší, neboť procesor notebooku je dvoujádrový Athlon Neo na frekvenci 1,2 GHz, a ten by se nedal označit za výkonný ani před pěti lety. Procesor bude externí grafiku mimořádně brzdit a bojím se, že nejnovější tituly si tak či tak nezahrajete.

Osobně doporučuji spokojit se s integrovaným Radeonem HD 3200, který podává adekvátní využitelný výkon k procesoru.

AMD musíme ovšem pochválit, že nám dává alespoň možnost vysokého grafického výkonu. K Acer Dynavivid, jak se zařízení nazývá, můžete připojit externí displej o rozlišení až 2048 × 1536, na krabičce je šest USB 2.0 portů. Počítejte samozřejmě s vlastním zdrojem, nebude to na hraní na cestách.

Doufejme, že podobné věci uvidíme i u notebooků s plnohodnotným procesorem. Zatím toto umí například Fujitsu u Amila Sa 3650, a to za skvělou cenu (s Radeonem HD 3870).

Zdroj: Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Jeste jsi notebook ani nerecenzoval a uz ho nedoporucujes ke koupi? To je mile… stejne jako „nepouzitelny vykon“ … k cemu nepouzitelny? Na hrani Crysis? Myslim, ze 2Ghz Atom + SSD disk svoje umi udelat. Priste si nech nejake zavery az do recenze a ne do predstaveni modelu.