Externí multimediální disk Adata HM900 využije USB 3.0 naplno díky TurboHDD

0

Společnost Adata, jakožto výrobce různých paměťových zařízení, asi není nutné dlouze představovat. Na její flashky, RAM i jiné komponenty narazíte doslova po celém světě. Jednou z posledních novinek, která aktuálně míří na český trh, je i externí pevný disk HM900 – má kapacitu 2, 3, 4 nebo 6 TB a nabízí funkce pro jednoduché zálohování a přehrávání multimédií.

Firma prezentuje disk jako multimediální a jednou z funkcí je např. simultánní nahrávání a přehrávání videa. Díky tomu můžete sledovat film a zároveň nahrávat jiný televizní pořad. Ve výbavě jsou také automatické zálohy a synchronizace se zvolenými zařízeními. Vše jde nastavit v uživatelsky přívětivém rozhraní, ale zálohování můžete vyvolat i stiskem jediného tlačítka.

Adata Technology ve specifikacích bohužel neuvádí rychlost čtení, ale zato se chlubí, že díky technologii TurboHDD a USB 3.0 je disk připraven i na sledování Ultra HD 4K videa. K teoretické rychlosti 625 MB/s třetího USB se zatím žádný harddisk neblíží, ale na druhou stranu nové rozhraní odstraňuje pro HDD přece jen citelnou bariéru USB 2.0 (jen 60 MB/s). Ve výbavě HM900 je ještě 256bitové AES šifrování a ochrana před otřesy. Rozměry zařízení jsou 190,0 × 121,0 × 36,5 mm, hmotnost se pohybuje od 840 g do 1 kg u 6TB verze. Na české ceny si musíme počkat.

Zdroj: Adata

Ohodnoťte tento článek!