Externí SSD od Iomega jsou na cestě

0

Již velmi brzy budou v obchodech první externí SSD od společnosti Iomega nesoucí poněkud dlouhý název External SSD Flash Drive, SuperSpeed USB 3.0. Drobné boxy z kartáčovaného a černě eloxovaného hliníku díky USB 3.0 připojení nabízí rychlost čtení až 191 MB/s a zápisu až 130 MB/s. To vše při kapacitách do 64 do 256 GB.

Externí SSD Iomega

Externí disky s NAND Flash čipy sice přichází až teď, paradoxně to ale možná měla být první oblast, kde se měly objevit. Jsou sice dražší než externí pevné disky, na druhou stranu ale mají všechny výhody USB klíčenek, tj. vysokou odolnost, malé rozměry (110 × 69 × 9 mm) a nízkou hmotnost (lehce přes 100 gramů), nevyžadují také přídavné napájení.

Cena je však zatím lehce vyšší než u USB disků, a sice 229, 399 a 749 amerických dolarů (64, 128 a 256 GB). Na druhou stranu Iomega nabízí tříletou záruku, disky jsou také vybaveny 256bit AES šifrováním. Společně s nimi je dodáván software pro vzdálený přístup k datům, roční předplatné Trend Micro Internet Security a 2 GB v on-line úložišti MozyHome.

Externí SSD Iomega

Zdroj: Notebook review

Ohodnoťte tento článek!