Extra Fail 2: výběr těch největších průšvihů a úspěchů za minulý měsíc

0

Na jednoho pozemšťana připadá 3,5 stažených aplikací z App Store

winObchodní model Applu zaznamenal další velký úspěch. Uživatelé si z App Store stáhli již 25 miliard aplikací. Mezi ně se sice počítají nejen placené, ale i ty zdarma, což však vůbec nesnižuje váhu této jednoduché prodejní platformy. Apple takto prodává dokonce svůj operační systém, který v případě fyzického média nabízí na flashce – žádné krabice s cédéčkem. Jubilejní aplikaci si stáhl jistý Chunli Fu z Číny, který tím vyhrál poukázku na nákup v App Store v hodnotě 10 000 USD.

 

appstore

Zabiják-k-pronájmu.cz

failPoučení by mohlo znít: „Když nabízíte zabíjení osob za peníze, pořiďte si vhodnější doménu“. Jistý Essam Ahmed Eid si totiž na svoji činnost založil doménu HitManForHire.net. Essam byl krupiérem v Las Vegas, nájemným vrahem a zřejmě tak trochu geekem. Většina lidí včetně webdesignéra stránky si myslela, že jde o vtip. Až jeden agent FBI si při náhodném surfování stránky všimnul a Egypťana Eida nakonec chytili v Irsku. Doménu FBI zrušila a nyní si ji zaregistroval jistý (zřejmě náhodou) irský občan. Ve světě zločinu ještě bude legrace.

hitman

 

S MacBookem na zloděje

failPamatujete si na případ ukradeného MacBooku, který jeho majitel na dálku ovládnul a zveřejnil na internetu fotografie jeho „nových majitelů“ v prekérních situacích pořízené programem Hidden a webkamerou? Začala jej stíhat policie, protože to se přece u nás nesmí, zloději mají svá práva. Ale pouze díky tomu se MacBook našel a policie případ odložila. Trvalo další měsíce, než se MacBook vrátil majiteli, ovšem prý bez kamery – zda ji po zveřejnění snímků zničil zloděj, nebo si ji nechala policie jako důkazní materiál není známo. Představa, jak policisté preparují kameru z hliníkového víka, nás ale velmi fascinuje.

zlodej

Českočínské znaky mají úspěch

winKódování textu byl vždy problém. Dříve u emailů, dnes u titulků k seriálům a hlavně u webových stránek. Vše řeší Unicode, které dokáže identifikovat až milion znaků; kdyby jej ovšem většina autorů neignorovala. První verze Unicode pochází již z roku 1991, ale proč by se ostatní namáhali, když ani nové Windows v něm neumí standardně ukládat a stále používají obsoletní ISO-8859-2 a Windows-1250? Google nyní zveřejnil, že Unicode používá již 60 % webových stránek a protože v roce 2006 to bylo na hranici statistické chyby, lze téměř dvě třetiny považovat za úspěch. A proč vy stále nepoužíváte Unicode?

unicode

Smažte to, nebo budete smazáni

failŽe si Facebook vaše soukromá data nechává pro svoje potřeby je známá věc. Ale když už si nějaká data z etických důvodů nemůže nechat, zařídí, že je nebudete mít ani vy. Díky jednomu nespokojenému zaměstnanci unikl seznam věcí, které Facebook cenzuruje. Podle interního dokumentu, jemuž se prý přezdívá bible, se Zuckerbergovi nelíbí obrázky kojících žen, tělních tekutin a mrtvých zvířat. Zakázaná je jakákoliv sexuální aktivita včetně té kreslené, obrázky spících lidí s pokreslenými obličeji, ale třeba zmrzačený člověk s marihuanou prý nevadí. Mark měl asi v dětství nějaké trauma.

facebook

 

Specifické FUP

failVodafone se chystal potichu změnit podmínky u datových tarifů a zrušit fungování služby po vyčerpání FUP do konce měsíce. Dnes můžete data stahovat alespoň 20 kb/s, nově byste si ani neškrtli. Tuto nepěknou věc odhalil Jiří Peterka, a přestože se tyto chystané změny měly týkat pouze nově pořízených tarifů, zvedla se proti nim vlna nevole. Mnoho lidí z Vodafone o těchto změnách ani nevědělo a po několika pokusech o vysvětlení se nakonec rozhodli změny nezavádět. Můžete namítat, že není košer chtít data zdarma, ovšem v ceně služby je internetové připojení na celé období s pouze doplňkovým FUPem. Zase tak moc specifický trh nakonec nejsme.

 

vodafone

Ohodnoťte tento článek!