Extra Fail 4: výběr těch největších průšvihů a úspěchů za minulý měsíc

0

Google končí s vlnami

failZajímavý projekt Wave byl spuštěn v září 2009. Velmi dobrý nápad ovšem Google přiškrtil dostupností pouze na pozvánky po téměř celý první rok provozu. Wave umožňoval komunikaci v reálném čase pro více lidí: mix chatu, konferenčního hovoru, emailu a sociální sítě. Možná právě proto působil na některé uživatele složitě, jiným vadila špatná podpora jiných prohlížečů, než Chrome, a další zase nemohli sehnat pozvánku. Po veřejném spuštění tak stačily pouhé tři měsíce provozu a Google to vzdal. Nyní Wave skončil defenitivně.

wave

Levné počítače poslancům

failPwinoslanecká sněmovna hodná nakoupit nové notebooky. Naposledy proběhl velký nákup v roce 2006, kdy poslanci pořídili povedené, ale předražené ThinkPady T60 (45 000 Kč za jeden). Tehdy poslanci vyžadovali mechanickou páčku pro přepínání Wi-Fi, nyní jim prý stačí dokovací stanice. Letos prý půjde o méně než poloviční částku. 210 nových laptopů má vydržet opět šest let a veřejně dostupné oznámení tohoto záměru zmiňuje také variantu pořízení 400 ks stolních počítačů. Zda bude instalací antvirového software pověřena firma ABL, nebo proč má být laptopů zrovna 210, když poslanců je 200 a někteří z nich jsou navíc ve vězení, není známo.

snemovna

 

 

 

Nevěstinec pro geeky

winNevadský podnikatel Dennis Hof založil podnik s názvem Alien Cathouse. V tomto vykřičeném a v Nevadě legálním domě budou poskytovat společnice běžné služby s tím rozdílem, že jejich oblečení má představovat lákadlo pro fanoušky Sci-Fi a Fantasy, tedy hlavně geeků, nerdů a „lidí od počítačů“ obecně. Lze očekávat zvýšení produkce kostýmů princezny Leii ze Star Wars a častější doprovodné akce typu Comic Con. Z podnikatelského hlediska jde o fantastickou díru na trhu.

 

tojevool

 

Za používání Linuxu pokuta

failSlovenský podnikatel František Slivka podal daňové přiznání jinak, než přes operační systém Windows a dostal za to pokutu. Samozřejmě ne přímo z Redmondu, ale i ta bratislavská nyní dosahuje téměř 140 000 Kč. Slovenský zákon ukládá všem plátcům DPH posílat daňové přiznání přes internet, jenže oficiální aplikace je dostupná pouze pro Windows a Internet Explorer. Pan Slivka nechtěl na své počítače s Linuxem kupovat drahou licenci Windows jen kvůli odeslání daní a přiznání tak podal papírově, za to mu nyní Daňové ředitelství SR vyměřilo pokutu.

edane

 

Cloudový disk jede

winDropbox nabízí úložný prostor o velikosti 2 GB a jeho synchronizaci na všechny vaše počítače, tablety a telefony. To není mnoho, jenže je velmi jednoduché získat více. Místo vám přibývá nejen za pozvané uživatele. Dropbox spustil již druhou webovou soutěž plnou zajímavých a složitých úkolů s výhrou až 100 GB místa do konce života. Další možnost skýtá využití experimentální funkce okamžitého nahrávání fotek ze smartphonu a až 23 GB získáte pořízením telefonu HTC One. Dropbox vás prostě vtáhne.

android

 

Platíme za horší produkt, stahujeme lepší

failLetošní rok je ve znamení boje s piráty, zátahů na sdílecí servery a udělování pokut za kopírování hudby. Poctivým uživatelům se však stále házejí klacky pod nohy – ať už je to nedostupností seriálů v dobré kvalitě legální cestou a trváním na pořizování fyzických médií. Snad jen iTunes od Apple je moderní službou, kde uživatelé nepřemrštěné částky rádi platí. Další otravnou překážkou pro kupující je dvojice nových antipirátských videí, každé o délce 10 sekund. Když si koupíte originální DVD či Blu-ray, místo okamžitého sledování filmu budete nejdřív povinně koukat na logo FBI a nepůjde to přeskočit. Všichni kdo film ukradnou ho samozřejmě mohou spustit okamžitě.

fbi

Ohodnoťte tento článek!