Extra Fail 8: výběr těch největších průšvihů a úspěchů za minulý měsíc

0

Čtyři roky se zeleným robotem

win

Ač se to nezdá, Android je tu s námi již hodně dlouho. Oficiálně od října 2008, kdy se na americkém trhu ojevil první telefon T-Mobile G1. Měl výsuvnou klávesnici, dotykový displej a hlavně operační systém Android. Přišel jako odpověd na první iPhone a od té doby se mu daří stále více. Jeho otevřenost a roztříštěnost je mu sice někdy na škodu, ale spolu s Applem se stal synonymem smartphonů.

 

O2 nepochopil Google+

fail

Operátor O2 zřejmě příliš nezvládá novou sociální síť Google+, protože jedním z příspěvků byl dotaz, zda u smartphonů používáte budík a pokud ano, měli jste dát příspěvku +1. Z komenářů čišel sarkasmus uživatelů, kteří O2 posílali zpátky na Facebook. Tohle se O2 opravdu nepovedlo – zřejmě chtěl nasbírat lajky (což zde nefunguje), jenže si neuvědomil, že na Google+ jsou veskrze lidé, kteří IT rozumí.

 

o2

 

Kim Dotcom vrací úder

winKim Dotcom, majitel stahovací služby Megaupload, kterého FBI zatkla jak v akčním filmu, chystá comeback. Připravuje hudební službu Megaboxu, která by měla kombinovat Google Music a iTunes s obchodním modelem, ve kterém hudebníci dostanou 90 % zisku. Proslýchá se, že se tohoto nápadu nahrávací společnosti zalekly a měly prsty v jeho zatčení. Kim je zpět a jde po krku hudebním společnostem.

 bt

Smartphone má být malý

winSamsung možná pochopil, že neustálé zvyšování úhlopříčky není cesta k lepším mobilům. Představil Galaxy SIII Mini, které je zmenšeninou velké SIII s velikostí displeje 4″. To je podle nás ideální rozměr, stejně tak je velký nový iPhone 5. Hned zkraje se bude dodávat s nejnovějším Androidem Jelly Bean. Samsung sice nepoužil stejné komponenty, Mini nemá HD rozlišení, ani stejný procesor, nicméně to nejsou ty nejdůležitější prvky. Díky za ty palce.

 

Program Nexus

winAndroid v telefonech trpí velkou fragmentací, a pokud chcete kvalitní smartphone srovnatelný s iPhonem, nabídka je omezená. Z několika zdrojů se ozývá, že už příští verze Androidu by měla přijít s programem Nexus: Google stanoví hardwarové požadavky a o vývoj systému se bude rychle starat sám. To je tak dobrá zpráva, že pevně doufáme v její pravdivost.

 

 

Apple pět minut po dvanácté

failHodiny v novém iOS 6 vypadají na první pohled hodně obyčejně, snad až na výraznou vteřinovku. Kdo ale někdy cestoval po Švýcarsku, musel si na vlakových nádražích všimnout, že tamější hodiny vypadají takřka stejně a ty švýcarské zdobí nádraží už od roku 1944 (deset let před narozením Jobse). Jejich designérem byl Hans Hilfiker. Apple chybu uznal a bude platit licenci.

 

Ohodnoťte tento článek!