ExtraFail 10: výběr těch největších průšvihů a úspěchů za minulý měsíc

0

Kvalitní státní web? A o jídle?

win

Lidé od počítačů se většinou nestravují zdravě, přesto dokáží ocenit dobrý web o jídle. Příjemné překvapení vzbudily stránky Potraviny na pranýři.cz, které spustila Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Kromě povedeného webu s dobrým obsahem nás překvapil hlavně fakt, že jde o web státní správy, která to s internetem obecně moc neumí. Tímto je snad poprvé chválíme.

 

Bulvármobil

fail

V listopadu se objevil nový mobilní operátor, od kterého se čekalo narušení současného specifického trhu. Ve skutečnosti jde pouze o virtuálního operátora, díky čemuž má sice hned zkraje dobré pokrytí, ovšem je vázaný na O2. Bleskmobil je navíc dokonce jen obchodní značkou Telefóniky O2, což je uvedeno i v obchodních podmínkách. A už podle názvu a provozovatele je jasné, že jde vlastně o telefonní síť bulvárního časopisu Blesk. To asi není úplně ta pravá konkurence stávajícím operátorům.

o2

 

Jen šest notebooků má matný IPS HD displej

fail

Pár měsíců po prvním kontaktu se Zenbookem Prime a jeho úžasným displejem jsme se podívali na zoubek ostatním. Prošli jsme naprosto všechny prodávané notebooky na českém trhu a hledali modely s IPS displejem a použitelným rozlišením a co jsme našli? Všeho všudy šest laptopů (2× Asus, Sony, Samsung, HP, Dell), jež mají hezký matný obraz. Dva další (Acer a MacBook Pro s Retinou) použili lesklý panel, ale i tak povedený. Není to v součtu trochu málo?

 

Lenovo přesouvá výrobu do USA

failPoslední dobou se mluví o návratu výroby z asijských zemí zpět do USA, což by rád uskutečnil například Apple. Naráží ale na praktické problémy typu „kdo to tady bude dělat“. Naopak čínské Lenovo jde od slov k činům a část výroby přesouvá do Ameriky. Jde hlavně o notebooky a desktopy kvůli státním zakázkám. Globalizace se obrací, jednou budou naše děti vyrábět i电话 6 pro čínské teenagery. (pozn. 电话 = telefon)

Lukačovič se vrací

win

Zakladatel Seznamu a stále většinový majitel, se vrací na místo činu. Současné vedení se nezmění, šéfem zůstane Pavel Zima a Ivo Lukačovič nedostane žádnou výkonnou roli, ale chce promlouvat do strategie, produktů a působit jako vizionář. Spolu s Lukačovičem se v lednu příštího roku vrátí také legendární slogan „Seznam, najdu tam, co neznám“. Co tam Ivo asi najde? Seznam by to mohlo nakopnout třeba k lepšímu emailu.

 

Instagram blokuje Twitter

failPopulární službu pro sdílení fotografií koupil Facebook a už se projevují první negativní změny. Instagram zablokoval zobrazování na Twitteru pod záminkou, že nejlepší zážitek uživatelé dostanou, když se na fotku podívají přímo na stránkách Instagramu. Nějak ale zapoměli podle stejného pravidla zablokovat (svého vlastníka) Facebook. Twitter jako odpověď spustil vlastní obrázkovač, zatím nepříliš povedený. A nakonec se zablokují všichni navzájem.

Ohodnoťte tento článek!